Σοκ για την Ρεάλ Μαδρίτης: Αποκλείστηκε από την... Λεγανές

Πέμπτη, 25/1/2018 - 08:34

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρίσκεται σε κρίση και η ομάδα του Ζιντάν δέχθηκε ακόμη ένα δυνατό... χαστούκι! Η Λεγανές του Σιόβα νίκησε με 2-1 μέσα στο Μπερναμπέου και απέκλεισε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ισπανίας τους Μαδριλένους.

Η Ρεάλ δεν μπορεί να συνέλθει και το βράδυ της Τετάρτης γνώρισε ακόμη ένα σοκ. Μπορεί στο πρώτο ματς η Βασίλισσα να είχε επικρατήσει με 1-0 στην έδρα της Λεγανές, όμως η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα πήγε στο Μπερναμπέου και πήρε μεγάλη πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας!

Η Βασίλισσα δεν είχε τον Κριστιάνο Ρονάλντο, όμως Σέρχιο Ράμος, Ίσκο και Μπενζεμά ήταν βασικοί, καθώς ο Ζιντάν γνώριζε πως η ομάδα του δεν θα έχει εύκολο έργο και επιβεβαιώθηκε από το γκολ του Εράσο στο 31΄ με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή!

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα ο Μπενζεμά στο 47΄ ισοφάρισε σε 1-1 και όλοι πίστευαν πως η Ρεάλ θα καθαρίσει εύκολα ή δύσκολα την πρόκριση. Η μαχητική Λεγανές ωστόσο είχε μπροστά της μία τεράστια πρόκληση και κατάφερε να πετάξει εκτός την Ρέαλ!

Η κεφαλιά του Γκάμπριελ στο 55΄, ύστερα από εκτέλεση κόρνερν, έβαλε την Λεγανές μπροστά στο σκορ με 2-1! Η Ρεάλ έτρεχε και δεν έφτανε, ο χρόνος πίεζε, το γκολ δεν ερχόταν με αποτέλεσμα οι Μαδριλένοι να αποκλειστούν!

Ο Δημήτρης Σιόβας αγωνίστηκε για 58 λεπτά ως βασικός και έγινε αλλαγή λόγω ενός προβλήματος τραυματισμού.