Στο τελευταίο λεπτό κρίθηκε το αποτέλεσμα στο Μακάρειο (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 20/10/2019 - 21:16

Ο Ολυμπιακός ήταν έτοιμος να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα όμως  τελικά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η Πάφος κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Λουλίνια λίγα δευτερόλεπτα πριν σφυρίξει ο διαιτητής.

Αρχικά το σκορ άνοιξε στο 76΄ η αλλαγή του Πάμπου Χριστοδούλου Φαμπρίς ΄ με πανέμορφο τελείωμα.

Κι’ όμως αυτό το γκολ δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στους γηπεδούχους καθώς στην τελευταία φάση του αγώνα (90+4΄) ο Λουλίνια είδε την μπάλα να στρώνεται μπροστά του και την έσπρωξε στα δίκτυα για να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Oλυμπιακός: Κίρεφ, Ψάλτης, Σαμπίνια, Σιντιμπέ, Ακόστα, Οικονομίδης, Βινίσιους, Ζαχαρίου (Σωτηρίου 89'), Μπιλάλ (Κα 71'), Νουβεντρού (Αζουλάο 81'), Κίκο

Πάφος FC: Ρούτκο, Αντωνίου (Λουλίνια 79'), Πανός, Σιρόκ (Βα 65'), Λαφράνς, Πάντσεον, Μπεσάρα, Βαλεριάνος, Γουίλιαμς (Ράσιτς 78'), Σακό, Νέμετς