Τα χρειάστηκε η "Κυρία" αλλά στο τέλος πήρε το ζητούμενο

Τετάρτη, 29/11/2017 - 18:55

Η Ανόρθωση αν και τα βρήκε σκούρα για 74΄ λεπτά με την Ξυλοτύμπου εν τούτοις κατάφερε να πάρει την πρόκριση κερδίζοντας εκτός έδρας 1-2.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 37΄ με πλασέ του Ταύρου μετά από πάσα του Χουτρή.

Η «Κυρία» με δυο γκολ σε δυο λεπτά έκανε το 2-1, αρχικά στο 74΄ με κεφαλιά ο Βίκτορ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ράγιος έκανε το 1-1 και στην συνέχεια στο 75΄ ο Σισέ ανέτρεψε το σκορ με σουτ μετά από πάσα του Άλβες.

Π.Ο. Ξυλοτύμπου 2006 (Στέλιος Αντωνίου): Πιέρα, Κουμάσης, Μιχαήλ, Π. Ταύρου, Μπασόφ (72΄ Γ. Ταύρου), Χάτζιαρος (51΄ Παπαγγελοδήμου), Βασιλείου, Κωνσταντίνου, Χούτρης, Βελκόφ, Αριστοδήμου (60΄ Ζεβλάρης)

Ανόρθωση (Ρόνι Λέβι): Αρους, Ντουγκλάο, Αρτυματάς, Σιβού, Πηλέας, Γκάντσεφ, Βίκτορ, Οικονομίδης (46΄ Ράγιος), Παλάνγκα (57΄ Σισέ), Αράζ, Άλβες (82΄ Καμαρά)