Τελικό: ΑΠΟΕΛ-Απόλλων 0-4

Τετάρτη, 24/1/2018 - 17:02

Ο Απόλλωνας πέρασε δια… περιπάτου από την Λευκωσία επικρατώντας του ΑΠΟΕΛ με το εκπληκτικό 4-0. Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή ουσιαστικά «καθάρισε» από τα πρώτα λεπτά αφού μέχρι το 14΄ προηγείτο με 3-0, με τους Ζελάγια, Γιάκολις και Παπουλή, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μάγκλιτσα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Με την νίκη του αυτή ο Απόλλωνας έπιασε κορυφή, αφού πλέον βρίσκεται στο +1 από τον ΑΠΟΕΛ.

48΄ Τέταρτο γκολ για τον Απόλλωνα με πλασέ του Μάγκλιτσα

"Ταφόπλακα" στα όποια όνειρα είχε ο ΑΠΟΕΛ έβαλε ο Κροάτης. Ο Παπουλής με όμορφη μπαλιά βρήκε τον Μάγκλιτσα ο οποίος με ωραίο πλασέ νίκησε τον Πέρεθ

25΄ Σχόλιο αγώνα

Ο Απόλλωνας ελέγχει πλήρως το παιχνίδι, αφού δεν είναι μόνο τα τρία γκολ που πέτυχε, αφού κρατάει μπάλα ενώ άφησε τον ΑΠΟΕΛ μακριά από την περιοχή του Βάλε

24/01/2018
18:15
13΄ ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και πάλι με τον Παπουλή

Ο Ζελάγια πήρε την μπάλα από τα δεξιά, ξέφυγε από την επιτήρηση του Μοράις, βρήκε τον Παπουλή στο δεύτερο δοκάρι και ο Ελλαδίτης από κοντά δεν είχε πρόβλημα να "γράψει" το 3-0 για την ομάδα του

24/01/2018
18:11
10΄ ΓΚΟΛ και πάλι για τον Απόλλωνα

Ο Γιάκολις με σουτ από τα δεξιά νίκησε τον Πέρεθ και στο δεύτερο γκολ η άμυνα του ΑΠΟΕΛ πιάστηκε κοιμώμενη, αφού δεν βγήκε κανείς πάνω στον Κροάτη

24/01/2018
18:01
4΄ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα με τον Ζελάγια

Ο Πέδρο βρήκε τον Ζελάγια μέσα στην περιοχή, η άμυνα του ΑΠΟΕΛ αδράνησε και Αργεντίνος με δυνατό σουτ νίκησε τον Πέρεθ