Τελικό: Βουλγαρία-Κύπρος 2-1

Σάββατο, 13/10/2018 - 23:36

Η Κύπρος ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από την Βουλγαρία. Η ομάδα μας προηγήθηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κάστανο, όμως οι γηπεδούχοι εμφανώς ανώτεροι στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να σκοράρουν δις με τους Ντεσπότοφ και Νέτελεφ και να πάρουν την νίκη.

Με την νίκη τους αυτοί οι Βούλγαροι έκαναν το τρία στα τρία και πλέον είναι το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης του ομίλου.

Για την ομάδα μας ακολουθεί την ερχόμενη Τρίτη εκ νέου εκτός έδρας αγώνας με την Σλοβενία.

68΄ Η Βουλγαρία πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με δυνατό σουτ του Νέτελεφ

Σέντρα από δεξιά του Ποπόφ, στο δεύτερο δοκάρι ο Νέτελεφ με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Παναγή

13/10/2018
23:06
65΄ Έξω ο Κάστανος, μέσα ο Μαργκάσα
13/10/2018
23:03
62΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Βουλγαρία με τον Παναγή να σώσει την τελευταία στιγμή
13/10/2018
23:00
59΄ Ισοφάριση για την Βουλγαρία με κεφαλιά του Ντεσπότοφ μετά από όμορφη συνεργασία