Τελικό Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ 1-3 (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 17/11/2017 - 17:53

Η Ομόνοια έχανε τις ευκαιρίες, ο ΑΠΟΕΛ πήρε το ντέρμπι. Μπορεί η Ομόνοια να ήλεγχε στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα το παιχνίδι με τον ΑΠΟΕΛ, όμως δεν κατάφερε να κερδίσει κάτι από αυτό, αφού με δυο γκολ του Ζαχίντ στο δεύτερο ημίχρονο οι πρωταθλητές πήρε τους τρεις βαθμούς. Το μόνο που κατάφεραν οι «πράσινοι» ήταν να μειώσουν με αυτογκόλ του Βούρου. Ο ΑΠΟΕΛ σκόραρε και στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Εφραίμ κάνοντας το τελικό 1-3.

80΄ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια που ξαναμπαίνει στο παιχνίδι

Μετά ο Βούρος έκανε την πισινή κεφαλιά, η οποία όμως κατέληξε στα δίκτυα της ομάδας του

17/11/2017
20:36
77΄ 0-2 για τον ΑΠΟΕΛ και πάλι με τον Ζαχίντ

Μοναδικό σε εκτέλεση γκολ από τον Νορβηγό, ο οποίος πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, σημάδεψε και έστειλε την μπάλα στο Γ του Χριστοδούλου