Την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας σφράγισε η Τότεναμ

Πέμπτη, 8/2/2018 - 08:54

Ο λονδρέζικος σύλλογος επιβεβαίωσε τα προγνωστικά επικρατώντας 2-0 της αδύναμης Νιούπορτ (μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα) και παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση, όπου θα αντιμετωπίσει την Ροτσντέιλ.

Οι «spurs» κυριάρχησαν από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό και χωρίς να φορτσάρουν έφτασαν στη νίκη. Στο 23’, μετά από γέμισμα του Σισοκό, ο Μπάτλερ δεν κατάφερε να διώξει σωστά και άθελά του πέτυχε αυτογκόλ, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του Ποκετίνο. Το δεύτερο γκολ ήρθε οκτώ λεπτά αργότερα, όταν ο Σον ξεδίπλωσε μια όμορφη επίθεση, πασάροντας στο σωστό χρόνο στα πόδια του Έρικ Λαμέλα, ο οποίος τελείωσε τη φάση ψύχραιμα για το 2-0!