Αθλητικά

«Θα κορνιζάρω τη φανέλα του Ρονάλντο»

ΚΕΙΝ

Ο Χάρι Κέιν παραδέχτηκε πως ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν ποδοσφαιρικό του είδωλο και τόνισε πως θα βάλει σε... κορνίζα τη φανέλα του Πορτογάλου!

Ρεάλ και Τότεναμ έμειναν στο 1-1 το βράδυ της Τρίτης στο "Μπερναμπέου" και μετά το τέλος του αγώνα ο Άγγλος επιθετικός έσπευσε να ανταλλάξει φανέλες με τον Πορτογάλο σταρ της "βασίλισσας".

Όπως εξήγησε άλλωστε ο Κέιν μιλώντας στη "Mirror": «Ζήτησα τη φανέλα του στο τέλος του αγώνα. Ήταν ένα μεγάλο είδωλο για μένα καθώς μεγάλωνα. Είναι πολύ ωραίο που έχω τη φανέλα του. Θα την κορνιζάρω σίγουρα. Τώρα ο ίδιος δεν ξέρω τι θα κάνει με την δική μου»!

Συνεχίζοντας σημείωσε πως: «Ήταν μια πολύ καλή εμφάνιση από εμάς. Μια εμφάνιση για την οποία εμείς, οι φίλαθλοι και γενικότερα η ομάδα μπορούμε να είμαστε περήφανοι».

Ενώ για τις δηλώσεις του Ζινεντίν Ζιντάν, που τον εκθείασε, είπε: «Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω τις δηλώσεις του Ζιντάν για να βελτιωθώ. Έχω ξαναπεί ότι τα ωραία σχόλια βοηθούν έναν επιθετικό, τα χρησιμοποιώ σαν κίνητρο. Όμως, δεν είμαι μόνο εγώ, έχουμε ένα ολόκληρο ρόστερ, μια ολόκληρη ομάδα που δουλεύει σκληρά».

Πηγή
sdna.gr
Επόμενο άρθρο

Επιστολή στην Επίτροπο Προσωπικών Δεδομένων απέστειλε η Ομόνοια

Το κείμενο αφορά την αντίθεση των πράσινων στο μέτρο της ταυτοποίησης
19/10/2017 - 16:05

ΣχετικέςΕιδήσεις

''Σόν πουλάς DVD;'' (ΒΙΝΤΕΟ)

Θύμα ρατσιστικής επίθεσης έπεσε άσος της Τότεναμ
18/11/2017 - 11:43

Ντέρμπι στο Βόρειο Λονδίνο

Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της 12ης αγωνιστικής στην Πρέμιερ Λιγκ
18/11/2017 - 08:00

«Εμφύλιος» στην Ρεάλ με πρωταγωνιστές τους Ρονάλντο και Ράμος

"Μαύρα" σύννεφα στις τάξεις των "Μερένχες" με πρωταγωνιστές τους αστέρες τoυς
16/11/2017 - 11:36

Ρονάλντο:''Αν αξίζει 222 εκατομμύρια ο Νειμάρ, τότε εγώ πόσα κοστίζω;''

Υποτιμητικό σχόλιο του Πορτογάλου για τον Βραζιλιάνο
14/11/2017 - 17:27

Πουλάει Μπενζεμά για να φέρει Αζάρ !

Αποκαλυπτικό δημοσίευμα για τα σχέδια της Ρεάλ Μαδρίτης
13/11/2017 - 19:13

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πήγαν να κλέψουν ένα κινητό και ένα πουκάμισο από πολυκατάστημα στη Πάφο

Υπό κράτηση ένας 37χρονος ενώ αναζητείται δεύτερο πρόσωπο για την υπόθεση

Σήμερα η Λάρνακα τρέχει και οι οδηγοί προσέχουν

Δείτε τις κυκλοφοριακές ρυθμίσεις για τον 1ο Radisson Blu Διεθνή Μαραθώνιο Λάρνακας

ΚΕΝ Λεμεσού: "Πατέρας και γιος απείλησαν να κάψουν το στρατόπεδο" (BINTEO)

Ο Σύνδεσμος Εθνοφυλάκων αναμένει την τάχιστη διερεύνηση των αληθινών συμβάντων
Ελλάδα

Αερογέφυρα σωτηρίας για μεταμόσχευση νεφρού από το Ηράκλειο στη Θεσσαλονίκη

Η επιχείρηση ξεκίνησε στις 08:00 ολοκληρώθηκε στις 09:28

Στους 19 οι νεκροί από την κακοκαιρία στην Ελλάδα

Εντοπίστηκε νεκρός ο ένας από τους έξι αγνοούμενους

Δύο συλλήψεις στη Θεσσαλονίκη για τα επεισόδια μετά τις εκδηλώσεις (ΦΩΤΟ)

'Ενας Έλληνας, 17 ετών και ένας επίσης 17χρονος, υπήκοος Αλβανίας
Διεθνή

Τραγικός ο απολογισμός της πυρκαγιάς σε οίκημα στο Πεκίνο

Στοίχισε τη ζωή σε 19 ανθρώπους ενώ άλλοι οκτώ τραυματίστηκαν

Είκοσι μετανάστες δολοφονήθηκαν στην επαρχία Μπαλουτσιστάν του Πακιστάν

Πιστεύεται ότι προσπαθούσαν να φθάσουν στην Ευρώπη περνώντας από το Ιράν

Σαάντ Χαρίρι: Ένας πρωθυπουργός αξίας 1,4 δισ δολαρίων

Η περιουσία, οι σπουδές, το ένταλμα σύλληψης εναντίον του και η εξορία

tv news

Μια ληστεία στην τράπεζα φέρνει νέες ταραχές στην οικογένεια των Τριαντάφυλλων..

Νέο Επεισόδιο Το Σόϊ Σου στις 19:30 με τίτλο "Ψέμα στο Ψέμα” (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Χριστιάνα Αριστοτέλους,Κωνσταντίνος Χριστοφόρου,Χριστίνα Παυλίδου Αποκλειστικά!

Aυτό το Σαββατοκύριακο στις 16:00, στο Cup Of Joy με την Τζώρτζια Παναγή (TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 19/11/2017 - 13:50ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ