Αθλητικά

Τιμοκατάλογος ... για να στήσεις ένα ποδοσφαιρικό αγώνα !

ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΣΤΗΜΕΝΑ

Μία εξαιρετική έρευνα -που διήρκεσε τρία χρόνια- έβγαλε στο φως της δημοσιότητας το BBC σχετικά με την διαφθορά που επικρατεί στο ποδόσφαιρο της Αλγερίας. Όλα στήνονται, όλα αγοράζονται στην αφρικανική χώρα!

Φοβερά πράγματα αποκαλύπτει το BBC σχετικά με την διαφθορά που επικρατεί στο ποδόσφαιρο της Αλγερίας. Μέχρι και τιμοκατάλογος κυκλοφορεί ανάλογα με τις… παραγγελίες.

Εντάξει, όλοι γνωρίζουμε ότι ο κόσμος του ποδοσφαίρου δεν είναι “παράδεισος”. Διάφορα ακούγονται, γράφονται και γίνονται παντού.

Το BBC, επί τρία χρόνια ερευνούσε τη διαφθορά που έχει υποστεί το ποδοσφαιρικό σύστημα στην Αλγερία.

Το ρεπορτάζ ολοκληρώθηκε και οι Άγγλοι έβγαλαν στο φως της δημοσιότητας όλα αυτά που έμαθαν. Το πιο φοβερό στην όλη ιστορία είναι ο τιμοκατάλογος που κυκλοφορεί στη σκοτεινή πλευρά της “στρογγυλής θεάς” και ικανοποιεί τις επιθυμίες των ενδιαφερόμενων.

Ενδεικτικά σας αναφέρουμε ότι για να “αγοράσεις” έναν διαιτητή με σκοπό να σου δώσει ένα πέναλτι… φάντασμα κοστίζει: 6,500 λίρες.

Το προαναφερθέν ποσό δελεάζει τους ρέφερι, καθώς ούτε με ένα χρόνο δουλειάς στα γήπεδα δεν μπορούν να το μαζέψουν.

Έχει παρακάτω, με την… ταρίφα να ανεβαίνει σε υψηλότερα επίπεδα. Για παράδειγμα αν ο πελάτης ζητήσει ισοπαλία, τότε θα την αγοράσει με 13.000 λίρες, ενώ για τη νίκη το ποσό εκτοξεύεται στις 50.000 λίρες! Πάντως, οι παραπάνω τιμές αλλάζουν ανάλογα με την κρισιμότητα ενός αγώνα. Άλλα χρήματα “παίζουν” σε πρωταθληματική αναμέτρηση, κι άλλα σε υποβιβασμούς.

Η έρευνα αποκαλύπτει, επίσης, ότι εκεί που γίνεται το μεγάλο φαγοπότι της διαφθοράς είναι στις μικρότερες κατηγορίες, ακόμη και σε ματς που αφορούν νεαρές ηλικίες. Εννοείται πως κανείς από όσους βοήθησαν το BBC να βγάλει στο φως όλα τα παραπάνω, δεν έδωσε τ’ όνομά του δημοσιότητα. Για ευνόητους λόγους…

Πηγή
sport24.gr
Επόμενο άρθρο

Οι δηλώσεις για την ... βουτιά στο κενό που έκανε ο Κολόλι ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν είδε την... τρύπα και πήδηξε ο Κοσοβάρος !
21/09/2018 - 17:35

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αλγερία: Δύο παιδιά σκοτώθηκαν και τέσσερα τραυματίστηκαν από χειροβομβίδα

Τα θύματα είναι ηλικίας 10-16 ετών σύμφωνα με την εφημερίδα El Watan
19/08/2018 - 16:07

Συγκλονίζουν οι εικόνες αβοήθητων μεταναστών στην έρημο Σαχάρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Εγκαταλείπονται στους 48 βαθμούς Κελσίου, χωρίς φαγητό και νερό
25/06/2018 - 18:45

H Φουρέιρα στο BBC.... - "Διδάσκει" hairography και τρελαίνει τον κόσμο(ΒΙΝΤΕΟ)

O συμβουλισμός του Fuego, η σύγκριση με Beyonce και η δυσκολία στη σκηνή
11/05/2018 - 11:34

Το υπέροχο βίντεο για τον Βενγκέρ που θα πρέπει να δουν όλοι (ΒΙΝΤΕΟ)

Έτσι αποχαιρέτησε από τον πάγκο της Άρσεναλ τον Αλσατό τεχνικό το BBC
20/04/2018 - 17:50

Αλγερία: Τουλάχιστον 257 νεκροί, μετά την κατάρρευση στρατιωτικού αεροσκάφους

Σε τριήμερο εθνικό πένθος η Αλγερία, μετά την πολύνεκρη θανατηφόρα συντριβή αεροσκάφους
11/04/2018 - 18:31

Εκατοντάδες νεκροί απο συντριβή πολεμικού αεροσκάφους στην Αλγέρια (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Άγνωστα μέχρι στιγμής τα αίτια της αεροπορικής τραγωδίας
11/04/2018 - 11:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έρχονται τα πρώτα χιόνια σύμφωνα με την Μετεωρολογική Υπηρεσία

Το βράδυ αναμένονται τοπικές βροχές και μεμονωμένες καταιγίδες

Κατεχόμενα: Έρευνες για τα αίτια του δυστυχήματος που στοίχισε τη ζωή 4 ατόμων

"Εάν συμβούν παρόμοιες καταιγίδες με εκείνες θα είναι μια σοβαρή απειλή για την Λευκωσία"

Υπ. Μεταφορών: "Έριξε το μπαλάκι" στην εταιρεία για τους λεωφορειούχους

"Ο ΟΣΥΠΑ πρέπει να πληρώσει τους εργαζομένους του όχι το Υπουργείο"
Ελλάδα

«Ο αδερφός μου»: Το συγκλονιστικό βίντεο που έγινε viral (BINTEO)

Το συγκινητικό βίντεο για άτομα με αναπηρίες που κάνει τον γύρο του διαδικτύου...

Στο Μαρακές για το Παγκόσμιο Σύμφωνο για τη μετανάστευση ο Αλέξης Τσίπρας

Η ομιλία του Έλληνα Πρωθυπουργού για τις θέσεις της Ελλάδας και οι διμερείς επαφές του

Εγκλημα στη Ρόδο: Σε ξεχωριστές φυλακές οι δύο κατηγορούμενοι

Η μεταφορά τους πραγματοποιήθηκε υπό άκρα μυστικότητα, ακόμη δεν έχει καταλαγιάσει η οργή
Διεθνή

Δεν φαίνεται να έπεισε το διάγγελμα Μακρόν ούτε "Γιλέκα" ούτε Αντιπολίτευση

Διαβάστε όλα όσα συνέβησαν το τελευταίο 24ωρο στη Γαλλία

Οι εναλλακτικές επιλογές της Μέι μετά την ακύρωση της ψηφοφορίας για το Brexit

Αντιδρούν οι ηγέτες της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τις ενέργειες της

Κόρμπιν: Πρόταση μομφής για την Μέι μόνο όταν έχει πιθανότητες να πετύχει

Ο ηγέτης των Εργατικών απαντά στην απόφαση της Πρωθυπουργού για αναστολή της ψηφοφορίας

tv news

Η Άννα πληγωμένη από τον Άλεξ, παίρνει τη βαλίτσα της και φεύγει από το σπίτι...

Ο θάνατος της Νάνσυ θα συγκλονίσει τον Άλκη... «To Τατουάζ» Τρίτη: Διπλό επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

O Στέφανος εκβιάζει την Μαρίνα και τη Μάρθα, για να μην αποκαλύψει...

Έλλη και Στέφανος έρχονται πιο κοντά... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 11/12/2018 - 17:40DEAL