Αθλητικά

Τρελό: Εννιά παίκτες της Ντόρτμουντ κτυπήθηκαν από τον ιό... κεμπάπ

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ

Στην Ισπανία βρέθηκαν οι παίκτες της Ντόρτμουντ για τη χειμερινή προετοιμασία της ομάδας κατά τη διακοπή του γερμανικού πρωταθλήματος και εννιά παίκτες της την... πάτησαν τρώγοντας κεμπάπ!

Δίχως εννιά παίκτες θα αναγκαστεί να παραταχθεί ο Ντόρτμουντ στο πρώτο ματς του γερμανικού πρωταθλήματος μετά τη χειμερινή διακοπή.

Όπως αναφέρει η γερμανική "Bild" εκτός για το ματς με τη Βόλφσμπουργκ την προσεχή Κυριακή (14/1) θα είναι λογικά οι Ρόμαν Μπούρκι, Ρόμαν Βάιντενφέλερ, Μαρκ Μπαρτρά, Κρίστιαν Πούλισιτς, Ομέρ Τοπράκ, Γιάκομπ Μπρουν Λάρσεν, Σαχίν, Ντομινίκ Ρέιμαν και Αντρέ Σίρλε.

Κι αυτό γιατί έχουν χτυπηθεί όλοι τους από τον ιό... κεμπάπ! Η αποστολή της γερμανικής ομάδας βρισκόταν για προετοιμασία στη Μαρμπέγια της Ισπανίας και οι παραπάνω παίκτες αποφάσισαν να επισκεφτούν ένα μαγαζί με κεμπάπ για να φάνε. Τι το ήθελαν;

Ένας ένας έβγαιναν... νοκ άουτ και ένιωθαν τρομερούς πόνους στην κοιλιά, αλλά και ανάγκη για συχνές επισκέψεις στην τουαλέτα. Σύμφωνα με το ιατρικό τιμ της Ντόρτμουντ πάσχουν από διατροφική δηλητηρίαση (εξαιτίας των κεμπάπ) και χρειάζονται 2-3 μέρες για να επανέλθουν πλήρως.

Πηγή
sdna.gr
Επόμενο άρθρο

Ζαχίντ: "Όντως υπάρχει ενδιαφέρον...πρέπει να συνεχίσω να προσφέρω και θα δούμε"

Αποκαλυπτικός ήταν ο Ζαχίντ σε μέσο ενημέρωσης της πατρίδας του
12/01/2018 - 10:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Με... τρόπο η Ντόρτμουντ «έκοψε» τον Μπολτ

Μάλλον δεν συνεχίζει στην Ντόρτμουντ ο Μπoλτ...
25/03/2018 - 17:11

Και επίσημα ο Μπολτ με τα χρώματα της Μπορούσια Ντόρτμουντ (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε την πρώτη προπόνηση του Τζαμαϊκανού σπρίντερ ως... ποδοσφαιριστή
23/03/2018 - 16:44

Σήμερα η πρώτη για την Εθνική ομάδα

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αρχίζει το απόγευμα την προετοιμασία του
19/03/2018 - 11:53

Αρκετά τα θέματα στον ΑΠΟΕΛ

Οι γαλαζοκίτρινοι ολοκλήρωσαν την προετοιμασία για τη ρεβάνς του Κυπέλλου
13/03/2018 - 20:30

Ασυνείδητοι δηλητηρίασαν σπάνιο αετό (BINTEO)

Παράνομη και ανήθικη πράξη αναφέρει η Υπηρεσία Θήρας και Πανίδας
18/02/2018 - 20:48

Ομολόγησε ο βομβιστής του λεωφορείου της Ντόρτμουντ

Ομολόγησε ότι είχε βάλει τους εκρηκτικούς μηχανισμούς που εξερράγησαν δίπλα στο πούλμαν
08/01/2018 - 15:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νεκρή εντοπίστηκε στο όχημά της 69χρονη στην επαρχία Λεμεσού

Το όχημα έπεσε σε χαντάκι, στην περιοχή της Μονής

Μείωσε την ποινή για τους πέντε του ΣΑΠΑ το Ανώτατο (BINTEO)

Ανοίγει εκ νέου στις 19 Ιουνίου η υπόθεση δανείων Συνεργατισμού

Λεμεσός: Ξαναχτύπησε ο κομμωτής με τα μπότοξ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αστυνομία του πέρασε χειροπέδες για τριτη φορα
Ελλάδα

Απολογείται μέσα από το νοσοκομείο η 22χρονη που φέρεται να πέταξε το μωρό της

Αντιμέτωπη με το αδίκημα της παιδοκτονίας το οποίο τιμωρείται με κάθειρξη 10 ετών

Ελεύθερος αφέθηκε ο ένας από τους οκτώ Τούρκους αξιωματικούς

Υλοποίηση της απόφασης του Συμβουλίου της Επικράτειας

Γιούνκερ από την Αθήνα: Δεύτερη μου πατρίδα η Ελλάδα

Συνάντηση με τον Αλέξη Τσίπρα και άλλους πολιτικούς αξιωματούχους
Διεθνή

Ένοχος για σεξουαλική κακοποίηση ο κωμικός Bill Cosby

Ο 80χρονος αντιμετωπίζει ποινή φυλάκισης ως και 10 χρόνια

ΗΠΑ: Έκρηξη σε διυλιστήριο πετρελαίου στο Ουισκόνσιν

"Υπάρχουν αναφορές για αρκετά θύματα, αλλά όχι για τη σοβαρότητα των τραυματισμών"

Στο ποδοσφαιράκι διαγωνίστηκαν οι Πρόεδροι Ελβετίας και Γερμανίας (ΦΩΤΟ)

Χαλαρές στιγμές στο περιθώριο επίσημης επίσκεψης του Steinmeier στη Γενεύη

tv news

5 αγαπημένοι ποδοσφαιριστές βάζουν τα πιο ξεκαρδιστικά γκολ στο Λούης Night Show

Σε μια εκπομπή αφιερωμένη στη Μάχη Ενάντια στον Καρκίνο, την Παρασκευή στον Alpha (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Η Ρενάτα καταθέτει την παραίτησή της και αποχαιρετά τον Αχιλλέα και τη Σόφο...

Δεν είναι όμως η μόνη δυσάρεστη έκπληξη για αυτόν... Παρ: Νέο Επεισόδιο Έλα στη Θέση μου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 27/04/2018 - 06:3560' ΕΛΛΑΔΑ