Τρίποντο με ''τριάρα'' από την ΑΕΛ (VIDEO)

Κυριακή, 5/11/2017 - 18:54

Η ΑΕΛ κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα με τον Κέβιν Λαφράνς. Ο κεντρικός αμυντικός των Λεμεσιάνων,  μετά από εκτέλεση φάουλ του Αβραάμ νίκησε τον Πάρντο για το 1-0.Η Αλκή στην πρώτη επίσκεψη της στα καρέ του Βοζίνια είχε δοκάρι με τον Τιγκρουτζιά στο 24'.

Στο 65ο λεπτό λεπτό ο Μιτρέα έφτασε μια ανάσα από το 2-0 όμως η κεφαλιά του μετά από φάουλ, πέρασε  πάνω από τα δοκάρια του Πάρντο. Στο 70΄της αναμέτρησης ο Αρουαμπαρένα έχασε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Φραγκέσκου, που αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια,

Στο 75' μετά από γύρισμα του Αβραάμ, ο Λεάντρο  είδε την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι. Δύο λεπτά αργότερα ο Λεάντρο με ωραία ασίστ σέρβιρε στον Αρουαμπαρένα και ο Βάσκος με κεφαλιά πήρε το αίμα του πίσω για το χαμένο πέναλτι κάνοντας το 2-0 για τους γηπεδούχους. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Σασί στις καθυστερήσεις με σουτ έξω από την περιοχή του Πάρντο.