Ξεκίνημα με το δεξί για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Πρέμιερ Λίγκ

Σάββατο, 11/8/2018 - 10:19

Δεν εντυπωσίασε αλλά έκανε την δουλειά.Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε με το δειξί στον φετινό μαραθώνιο της Πρέμιερ Λίγκ, κερδίζοντας 2-1 στον Όλντ Τράφορντ την Λέστερ. Η ομάδα του Μουρίνιο κέρδισε πέναλτι στο 3' από χέρι του Άμαρτει εντός περιοχής σε προσπάθεια του Σάντσες.

Ο Πογκμπά ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα και έκανε το 1-0. Το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων πέτυχε στο 83' ο Λουκ Σο που ''τσίμπησε'' την μπάλα μπροστά από τον Ρικάρντο Περέιρα, έκανε αμέσως το σουτ και νίκησε τον Σμάιχελ για το 2-0. Στο δεύτερο λεπτό τον καθυστερήσεων ο Βάρντι απλά μείωσε για τις αλεπούδες.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Νταρμιάν, Μπαϊγί, Λίντελεφ, Σο, Φρεντ (76’ ΜακΤόμινεϊ), Περέιρα, Πογκμπά (84’ Φελαϊνί), Μάτα, Ράσφορντ (67’ Λουκάκου), Αλέξις Σάντσες

Λέστερ: Σμάιχελ, Άμαρτεϊ (63’ Γκεζάλ), Μόργκαν, Μαγκουάιρ, Τσίλγουελ, Αντριέν Σίλβα (80’ Ιμπόρα), Εντιντί, Ρικάρντο Περέιρα, Μάντισον (63’ Βάρντι), Γκρέι, Ιεανάτσο