Ψυχαγωγία

«ΚΑΡΜΑ»: Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα» (ΦΩΤΟ&ΒΙΝΤΕΟ)

Μια δυνατή «γροθιά» στο στομάχι φέρνει το φρικτό έγκλημα που ταρακούνησε τη φιλήσυχη Κύπρο στις αρχές της δεκαετίας του ’90. Μια ασύλληπτη οικογενειακή τραγωδία, που δεν μπορεί να χωρέσει ο ανθρώπινος νους, έρχεται στο 4ο επεισόδιο της σειράς «ΚΑΡΜΑ» του ALPHA Κύπρου και θα μεταδοθεί την Κυριακή 18 Νοεμβρίου στις 22.00.

Όταν η σχιζοφρένεια χτυπά σε ανύποπτο χρόνο την πόρτα μίας οικογένειας, κανείς δεν μπορεί να αποδεχθεί και να παραδεχθεί την ύπαρξη και τα συμπτώματα της νευροψυχιατρικής αυτής νόσου... Όλα ανεξαιρέτως τα μέλη προσπαθούν να αποκρύψουν την ψυχική διαταραχή ενός παιδιού, χαμηλώνοντας τα βλέμματα και σφραγίζοντας το στόμα...

Λόγια ανείπωτα, διαταραχές αντίληψης της πραγματικότητας... κρυμμένες πίσω από αψυχολόγητες συμπεριφορές και κινήσεις μυστικοπάθειας έρχονται σε πρώτο πλάνο στη σειρά «ΚΑΡΜΑ» που αποκαλύπτει, με αρκετές δόσεις μυθοπλασίας, στυγερά εγκλήματα που συγκλόνισαν την Κύπρο.

karma

Στο προσκήνιο ξεχωρίζει με γκρίζες έως και σκοτεινές αποχρώσεις... μία τραγική φιγούρα που φέρει τον πιο βαρύ τίτλο.... αυτό της μάνας που αν και αγαπά το παιδί της, αρνείται να δει κατάματα την ψυχολογική του κατάσταση. Λίγο πιο δίπλα στέκεται μία αδελφή που έχει ορθώσει τείχη άμυνας, σε μια απέλπιδα προσπάθεια να προστατεύσει και να προστατευθεί...

Ντροπή; Φόβος; Εγωισμός; Δολοφονικά ένστικτα; Κανείς δεν ξέρει γιατί τηρείται σιγή ιχθύος για ένα τόσο σοβαρό ζήτημα υγείας και κανείς δεν μπορεί να φανταστεί ποιος ή ποια θα δώσει ένα θλιβερό «λυτρωτικό»  τέλος... με τον πιο απάνθρωπο και φρικιαστικό τρόπο.

Βαλεντίνα Σοφοκλέους, Αντωνία Χαραλάμπους, Νιόβη Σπυριδάκη, Χάρης Πισίας και Χρίστος Τουμάζου φορούν τη «μάσκα» της αμφιβολίας, του φόβου και του.... θανάτου και εισβάλλουν δυναμικά στο 4ο «σχιζοφρενικό» επεισόδιο της σειράς «ΚΑΡΜΑ».

Επόμενο άρθρο

Ναταλία Γερμανού: «Δεν ήμουν ποτέ η super γκόμενα»

Μιλά ανοιχτά για την ηλικία της και για το λάθος δημοσίευμα ότι γεννήθηκε το.. 1925
14/11/2018 - 17:16

ΣχετικέςΕιδήσεις

Εφιαλτικό ερωτικό τρίγωνο στο «ΚΑΡΜΑ» του Alpha Κύπρου με ένα έγκλημα μένους..

Όταν το πάθος ξεφεύγει από τα όρια... Απόψε το νέο συγκλονιστικό επεισόδιο
09/12/2018 - 12:00

«Κάρμα»: Το έγκλημα του νέου επεισοδίου που θα συγκλονίσει (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακόμα ένα καθηλωτικό επεισόδιο απόψε στις 22:00 στον Alpha Κύπρου...
11/11/2018 - 14:27

Το θηρίο του τζόγου ζωντανεύει στο «ΚΑΡΜΑ» του ALPHA Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)

 Ένας φόνος... απόλυτων εμμονών - Δείτε το συγκλονιστικό τρέιλερ
02/11/2018 - 10:49

«Κάρμα»: Απόψε η πρεμιέρα της νέας κοινωνικής-δραματοποιημένης σειράς! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η νέα σειρά με την υπογραφή της Χριστιάνας Αρτεμίου απόψε στις 22:00 στον Alpha Κύπρου..
28/10/2018 - 16:35

Χριστιάνα Αρτεμίου: Όσα δήλωσε για τη νέα κοινωνική σειρά «Κάρμα»(ΒΙΝΤΕΟ)

Η συμμετοχή της μητέρας της στη σειρά και τα κακεντρεχή σχόλια που ειπώθηκαν…
26/10/2018 - 17:50

Η Κατερίνα Καινούριου...ερωτευμένη: Αυτός είναι ο σύντροφός της! (ΦΩΤΟ)

Ο μελαχρινός άνδρας που κέρδισε την καρδιά της
30/08/2018 - 14:39

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άσκηση ετοιμότητας ευρείας κλίμακας διεξάγεται αύριο στο Αεροδρόμιο Λάρνακας

Σκοπός η ενίσχυση του βαθμού ετοιμότητας σε περιπτώσεις κρίσεων

Πιστοποίηση προϊόντος προέλευσης ζητούν για τα "παστά" τα Κοκκινοχώρια

Τι αναφέρει σε ανακοίνωση του το ΕΒΕ Αμμοχώστου

Γεννητούρια στον ζωολογικό κήπο Πέγειας (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα σπάνιο τιγράκι Σιβηρίας ονόματι Λίνος έκλεψε τις καρδιές όλων
Ελλάδα

Στο Μαρακές για το Παγκόσμιο Σύμφωνο για τη μετανάστευση ο Αλέξης Τσίπρας

Η ομιλία του Έλληνα Πρωθυπουργού για τις θέσεις της Ελλάδας και οι διμερείς επαφές του

Εγκλημα στη Ρόδο: Σε ξεχωριστές φυλακές οι δύο κατηγορούμενοι

Η μεταφορά τους πραγματοποιήθηκε υπό άκρα μυστικότητα, ακόμη δεν έχει καταλαγιάσει η οργή

Ελλάδα: Φυλακισμένος κατάπιε σχεδόν 32 γραμμάρια ηρωίνη σε σακουλάκια

Φαίνεται πως αρκετοί τρόφιμοι το κάνουνε αυτό για να τα πωλήσουν σε συγκρατούμενούς τους
Διεθνή

Σεντένο: Η Πορτογαλία εξόφλησε πλήρως το χρέος της προς το ΔΝΤ

Αποπληρώσαμε τα υπόλοιπα €4,7 δισεκατομμύρια δήλωσε ο Υπουργός Οικονομικών

Μακρόν: Υποσχέθηκε αύξηση μισθών κατά 100 ευρώ τον μήνα και καταβολή υπερωριών

Προσπάθεια του Γάλλου Προέδρου να βάλει ένα τέλος στην κρίση των "κίτρινων γιλέκων"

tv news

Η Άννα πληγωμένη από τον Άλεξ, παίρνει τη βαλίτσα της και φεύγει από το σπίτι...

Ο θάνατος της Νάνσυ θα συγκλονίσει τον Άλκη... «To Τατουάζ» Τρίτη: Διπλό επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

O Στέφανος εκβιάζει την Μαρίνα και τη Μάρθα, για να μην αποκαλύψει...

Έλλη και Στέφανος έρχονται πιο κοντά... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 11/12/2018 - 06:00ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ