Aλκή- Απόλλωνας 1-1 ( ημίχρονο)

Σάββατο, 18/11/2017 - 17:49

Στην πρώτη του επιθετική προσπάθεια o Aπόλλωνας, μόλις στο 7’ έφτασε και στο γκολ όταν ο Ζάντερ έφυγε στην πλάτη της άμυνας, ο Πάρντο έπεσε στα πόδια του αλλά ο Βραζιλιάνος αριστερός μπακ πρόλαβε και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Το γκόλ έδωσε ώθηση στον Απόλλωνα, που στο 12’ έφτασε κοντά και σε δεύτερο γκολ όταν ο Μάγκλιτσα από το ύψος της μικρής περιοχής πλάσαρε αλλά ο Πάρντο έδιωξε με τα πόδια. Απ’ το 15λεπτο και έπειτα η Αλκή ανέβηκε και προειδοποίησε την άμυνα των Λεμεσιάνων, που δεν πήρε τα μηνύματα.

Στο 37’ ο Λοϊζίδης έκανε το σουτ το οποίο έδιωξε δύσκολα ο Βάλε. Στην συνέχεια της φάσης η μπάλα έφτασε στον Φαμπρίτσιο, ο οποίος με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 1-1 στο 39! Στην εκπνοή του ημιχρόνου η ομάδα της Λάρνακας έφτασε στην μεγάλη ανατροπή, καθώς είχε δοκάρι με τον Μπιλάλ. Το σουτ του κόντραρε στον Σακέτι και προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

ΑΛΚΗ: Πάρντο, Θεοχάρους, Ντουβεντρού, Χαρής, Ανδρέου, Τιγκρουτζιά, Ιτούα, Λοϊζίδης, Φαμπρίτσιο, Μπιλάλ, Ψύχας.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Σακέτι, Μαρτίνες, Άλαν, Ζάντερ, Ρομπέρζ, Παπουλής, Στυλιανού, Γιούστε, Γιάκολις, Μάγκλιτσα.