Άνετο Σαββατόβραδο για Ίντερ, come-back με νικητήριο γκολ ο Πιναμόντι

Σάββατο, 24/8/2024 - 23:48
ΙΝΤΕΡ (ΑΡ)

Στο Μιλάνο η Ίντερ κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στη φετινή Serie A και να ξεπεράσει την ισοπαλία (2-2 με Τζένοα στο 90’ + 5’), που την «πόνεσε» πολύ.

Στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Λέτσε, μια ωραία κεφαλιά του Νταρμιάν από το 5ο λεπτό πρόσφερε από νωρίς την άνεση στο σύνολο του Ιντζάγκι, που έφτασε στο τελικό 2-0 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσαλχάνογλου στο 69ο λεπτό.

Την ίδια ώρα, η Τζένοα επιβλήθηκε κι εκείνη 1-0 της Μόντσα, με τον Πιναμόντι να σκοράρει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Ο 25χρονος επιθετικός επέστρεψε μόλις πριν μερικές μέρες στην ομάδα της Γένοβας έπειτα από μια 4ετία και… ξανασυστήθηκε με νικητήριο τέρμα που ήρθε με κεφαλιά. Λίγο νωρίτερα είχε ακυρωθεί γκολ της Μόντσα για οφσάιντ από τον Πετάνια.