Αποχαιρέτησε την Αυστρία με φιλική ήττα ο Άρης

Σάββατο, 3/8/2024 - 18:26

Με ήττα είπε «αντίο» στην Αυστρία ο Άρης κόντρα στην Χάιντενχαϊμ (2-1), σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε, στο πλαίσιο του δεύτερου σταδίου προετοιμασίας των Λεμεσιανών.

Η «ελαφριά ταξιαρχία» άνοιξε το σκορ με τον Μοντνόρ στο 16ο λεπτό, ενώ οι Γερμανοί έκαναν την ολική ανατροπή με τον Γουάνερ να σκοράρει δις στο 51ο και 85ο λεπτό αντίστοιχα.

Ο Αλεξέι Σπιλέφσκι είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές και να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας.

Αύριο (04/08) η αποστολή της ομάδας της Λεμεσού θα πετάξει για Κύπρο και το ερχόμενο Σάββατο (10/08, 20:30) θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό Πειραιώς στο «Άλφαμεγα Stadium».

Η αρχική ενδεκάδα: Σωφρονίου, Κορέια, Σεμέδο, Γκόλντσον, Κοκόριν, Κβιλιτάια, Μοντνόρ, Νίκολιτς, Στρούσκι, Ουρόσεβιτς, Γιαγκό.

Η ενδεκάδα μετά το 60ο λεπτό: Σωφρονίου, Μποακί, Γκομίς, Σαβό, Μπένγκτσον, Μαγαιμπέλα, Μουσούντα, Λουκουμπάρ, Σανέ, Σαρφό, Μάτισικ.