Άρεσε στις Σέρρες και έκανε σεφτέ ο Άρης

Σάββατο, 24/8/2024 - 22:04

Απέδρασε από τις Σέρρες με το πρώτο φετινό του «τρίποντο» ο Άρης!

Οι «κίτρινοι» επικράτησαν με 1-0 του Πανσερραϊκού για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League, σε ένα παιχνίδι που ήταν ανώτεροι και είχαν τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του 90λεπτου, φτάνοντας δίκαια στους τρεις βαθμούς της νίκης.

Σκόρερ και κορυφαίος ο Χοσέ Σιφουέντες, ο οποίος έδωσε τη λύση με πολύ όμορφο σουτ στο 34ο λεπτό, ενώ ξεχώρισαν οι Μόντσου-Μανού Γκαρθία στο κέντρο, με τον Ντιαντί να είναι μόνιμη πηγή κινδύνων, αλλά να τα... χαλάει στην τελική προσπάθεια.

Έτσι, οι Θεσσαλονικείς ανέβηκαν -έστω και προσωρινά- στη δεύτερη θέση με τέσσερις βαθμούς, ενώ η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου δεν έχει πάρει κάποιον πόντο στα δυο πρώτα δύσκολα, ομολογουμένως, ματς με ΠΑΟΚ και Άρη.

Την επόμενη (3η) αγωνιστική το σύνολο του Άκη Μάντζιου αντιμετωπίζει στο Χαριλάου τον Asteras AKTOR (31/08, 17:00), ενώ ο Πανσερραϊκός φιλοξενείται στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό (31/08, 19:00).

*πηγή φωτογραφίας: ARIS F.C.