Έχυσε την καρδάρα με τη… Γαλατά στην Κωνσταντινούπολη ο ΠΑΟΚ

Τετάρτη, 25/9/2024 - 23:59

Κοίταξε στα μάτια τη Γαλατασαράι, αλλά έφυγε ηττημένος από την Κωνσταντινούπολη ο ΠΑΟΚ

Παρότι παρουσίασε καλό αγωνιστικό πρόσωπο, σε ένα «καυτό» γήπεδο και κόντρα σε μία ομάδα της οποίας το ρόστερ ξεχειλίζει από ποιότητα, ο «Δικέφαλος του Βορρά» σπατάλησε μεγάλες ευκαιρίες και πλήρωσε τα αμυντικά του λάθη δεχόμενος δύο «φθηνά» γκολ, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 3-1 και ξεκινώντας με... το αριστερό, τις υποχρεώσεις του στη League Phase του Europa League.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 48' με αυτογκόλ του Μπάμπα, με τον Κωνσταντέλια να ισοφαρίζει στο 67', αλλά με τη Γαλατά να σκοράρει ξανά με τον Ακγκούν στο 76', πριν ο Ικάρντι διαμορφώσει το τελικό 3-1 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90'+5').