Έσωσε τον βαθμό στο 90+6' κόντρα στην Ομόνοια 29Μ η Καρμιώτισσα

Παρασκευή, 20/9/2024 - 21:16

Η μπίλια έκατσε στην μέση!

Καρμιώτισσα και Ομόνοια 29Μ έμειναν ισόπαλες με 1-1 στο «Αμμόχωστος», για την τέταρτη αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan και μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο της κατοχής την περισσότερη ώρα του αγώνα, όμως δεν κατάφεραν να επισκεφτούν με αξιώσεις την αντίπαλη περιοχή.

Μετά την ανάπαυλα, το «τριφύλλι» ανέβασε την απόδοση του και αφού σημείωσε δύο σημαντικές ευκαιρίες στο 52ο και στο 60ο λεπτό, μπόρεσε να ανοίξει το σκορ με τον Τρούγιτς εννέα λεπτά αργότερα.

Το σύνολο του Αυγουστή όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και έφερε στα ίσα το ματς με το φοβερό σουτ το Πόθο έξω από την περιοχή στο 96ο λεπτό.

Έτσι η ομάδα των Πολεμιδιών ανέβηκε στους τέσσερις βαθμούς και στην έκτη θέση, ενώ οι «πράσινοι» έφτασαν τον έναν βαθμό και έπεσαν στην τελευταία θέση.

Στην επόμενη (5η) αγωνιστική, η Καρμιώτισσα φιλοξενείται το Σάββατο (28/09, 19:00), στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» από την Ομόνοια Αραδίππου και η Ομόνοια 29Μ υποδέχεται την Κυριακή (29/09, 19:00), στο «Γλαύκος Κληρίδης» τον ΑΠΟΕΛ.

Καρμιώτισσα (Σωφρόνης Αυγουστή): Επασί, Αντωνίου (53′ Γκραντινάρου), Μαλόνε, Χότσκο (81′ Ντελμίρο), Ντούμπια, Νεοφύτου (46′ Τσουκαλάς), Κοβάσεβιτς, Σμίλιανιτς (46′ Πόθο), Σίμιτς, Ντόρντεβιτς, Γιούσης (67′ Βρίκκης).

Ομόνοια 29Μ (Γιώργος Πετράκης): Μπρολ, Ντεσλάντες, Αλαμπρίτης (63′ Φιάκας), Χέιλεν, Γκαρσία, Ψάλτης, Γουΐλερ, Ένεμ (63′ Πική), Καρπ (76′ Ανδρέου), Ρ. Φερνάντες (82′ Κονομής), Τρούγιτς (76′ Αρτεμίου).