Το ήθελε περισσότερο και... έριξε εξάρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 10/3/2018 - 17:57

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Νέα Σαλαμίνα εκτός έδρας στον αγώνα της με την Δόξα. Μάλιστα οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν με το ευρύ 6-2, τα γκολ πέτυχαν για την Ν. Σαλαμίνα από δυο οι Νουρ και Τιάγκο, ο Σιαθάς και ο Ελουντού, ενώ για την Δόξα σκόραρε δις ο Σαντίκ

Ο αγώνας:

Μόλις στο 5΄ η Δόξα κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σαντίκ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ιωάννου.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους η Νέα Σαλαμίνα θα καταφέρει να ισοφαρίσει με τον Τιάγκο, ο οποίος με πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Γκρεμσλ.

Η Νέα Σαλαμίνα θα μπει πιο δυνατά στο δεύτερο μέρος ψάχνοντας ένα δεύτερο γκολ το οποίο θα της έδινε ισχυρό προβάδισμα για την νίκη. Τελικώς μετά τις χαμένες ευκαιρίες από τους Μπόλιανετς και Μακρίεφ, ο Νουρ στο 58΄ θα καταφέρει με σουτ να νικήσει τον Γκρεμσλ και να «γράψει» το 2-1 για την βαρωσιώτικη ομάδα.

Στο 66΄η Νέα Σαλαμίνα θα πάρει προβάδισμα δυο γκολ με τον Ελουντού ο οποίος μετά από μακρινή μπαλιά από τον Βεσελόφσκι ξέφυγε από την επιτήρηση των αμυντικών της Δόξας και έκανε το 1-3.

Μάλιστα πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι θα δώσουν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους, αφού μετά από απευθείας φάουλ του Τιάγκο, η μπάλα κόντραρε και πήγε στα δίκτυα.

Στο 84΄ θα έρθει και το πέμπτο γκολ για την Ν. Σαλαμίνα και πάλι με τον Νουρ, αφού η Δόξα είχε παραδοθεί εδώ και ώρα στις ορέξεις των φιλοξενουμένων.

Δυο λεπτά αργότερα η Νέα Σαλαμίνα θα πετύχει και έκτο γκολ με στον Σιαθά, ενώ η Δόξα στο 88’ θα κάνει το 2-6 με τον Σαντίκ.

Δόξα: Γκρεμσλ, Σισοκό (73' Κάρλος), Ρεδόνδο, Κένιντι, Ασαμόα, Ναρ, Ιωάννου, Χαραλάμπους (Ενινφούλ 46'), Σαντίκ, Άδωνη, Μπρούνο (Κιφουετί 46')

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφκσι, Μιντίκκης, Σεργίου, Κορέια, Νταμάχου, Παπαδόπουλος (55' Ρέινολντς), Πόλιανετς, Τιάγκο, Νουρ, Ελουντού (78' Κωστή), Μακρίεφ (67' Σιαθάς)