Φιλική ήττα από την Κρακόβια με... συμπεράσματα για την Ομόνοια (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 6/7/2024 - 20:52

Τη φιλική ήττα κόντρα στην Κρακόβια γνώρισε η Ομόνοια με 3-0 στην Πολωνία κατά το βασικό στάδιο της προετοιμασίας.

Το πρώτο γκολ ήρθε από το σημείο του πέναλτι στο 23ο λεπτό μετά από παράβαση του Κουλιμπαλί, ενώ το δεύτερο μετά από αντεπίθεση και πλασέ στο στο 78ο λεπτό. Στο τελευταίο σουτ της αναμέτρησης εντός περιοχής στο 90+1' οι Πολωνοί βρήκαν και τρίτο γκολ.

Παιχνίδι στο οποίο ο Νταμπράουσκας χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο, σε μια προσπάθεια να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες για να εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα. Aνεπίσημο ντεμπούτο με το τριφύλλι στο στήθος για τους Μασούρα, Μάριτς, Ντιουνκού και Εβάντρο.

Το δεύτερο φιλικό για την ομάδα της Λευκωσίας είναι κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ (09/07 - 19:00, ώρα Κύπρου).

Οι παίκτες που αγωνίστηκαν για την Ομόνοια στο πρώτο ημίχρονο: Ουζόχο, Χαμάς, Κουλιμπαλί, Καϊάφας, Μασούρας, Μάριτς, Ανδρέου, Εράκοβιτς, Σίμιτς, Λοΐζου, Στεπίνσκι

Οι παίκτες που αγωνίστηκαν για την Ομόνοια στο δεύτερο ημίχρονο: Παναγή, Σιπριάνο, Παναγιώτου, Παντελή, Ντιουνκού, Κούσουλος, Χαραλάμπους, Εβάντρο, Σεμέδο, Κακουλλής, Μπάκιτς