Γαλλία - Αργεντινή 4-3

Σάββατο, 30/6/2018 - 18:54

Η Γαλλία είναι η πρώτη ομάδα που «έκλεισε» εισιτήριο για την φάση των «8» του Μουντιάλ. Οι «τρικολόρ» μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι επικράτησαν της Αργεντινής με 4-3 . Εντυπωσιακό παιχνίδι πραγματοποίησε ο Κιλιάν Εμπαπέ ο οποίος σκόραρε δύο φορές ενώ κέρδισε και το πέναλτι για τη Γαλλία στο 10ο λεπτό.  Από την άλλη για την Αργεντινή απογοητευτική ήταν η παρουσία του Λιονέλ Μέσι για ακόμη μια φορά.

30/06/2018
18:54
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
30/06/2018
18:51
90' ΓΚΟΛ για την Αργεντινή

Ξανά στο παιχνίδι η Αργεντινή με τον Αγουέρο.

30/06/2018
18:48
90' 4 λεπτά οι καθυστερήσεις στο παιχνίδι
30/06/2018
18:44
87' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αργεντινή

Απομακρύνει ο Ενράντεθ για την Γαλλία.

30/06/2018
18:38
80' Σουτ από τον Μέτσα

Η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Λορίς.

30/06/2018
18:33
75' Αλλαγή και για τις δύο ομάδες

Για την Αργεντινή αποχώρησε ο Παβόν δίνοντας τη θέση του στον Μέτσα και για τη Γαλλία αποχώρησε ο Μαντουιντί για να μπει ο Τολισό.

30/06/2018
18:32
75' ΣΧΟΛΙΟ

Η άμυνα της Αργεντινής μετά τα 4 γκολ που δέχτηκε φαίνεται να καταρρέει. Η παρέα του Μέσι προσπαθεί να αντιδράσει αφήνει πολλούς χώρους όμως στην άμυνα δίνοντας την ευκαιρία στους ταχύτατους Γάλλους να δημιουργούν πολλά προβλήματα.

30/06/2018
18:28
70' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία

Διαγώνιο σουτ από τον Ζιρού μέσα από την μεγάλη περιοχή της Αργεντινής αλλά σημάδεψε την εξωτερική πλευρά των δικτύων.

30/06/2018
18:26
68' ΓΚΟΛ για την Γαλλία!

Τρομερή αντεπίθεση από την Γαλλία! Ο Ζιρού έβγαλε τον Εμπαπέ φάτσα με τον Αρμάνι, με τον νεαρό επιθετικό να μην αστοχεί για το 4-2 της Γαλλίας

30/06/2018
18:24
66' Αλλαγή για την Αργεντινή

Στην θέση του Πέρεζ ο Αγουέρο

30/06/2018
18:21
63' ΓΚΟΛ για την Γαλλία!

Πολύ όμορφη κίνηση του Εμπαπέ μέσα στην μεγάλη περιοχή της Αργεντινής και με διαγώνιο σουτ έδωσε το προβάδισμα και πάλι στην ομάδα του.

30/06/2018
18:18
60' ΣΧΟΛΙΟ

Καταπληκτικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες οι οποίες προσφέρουν γκολ και θέαμα μέχρι στιγμής.

30/06/2018
18:15
57' ΓΚΟΛ για την Γαλλία!

Εντυπωσιακό σουτ με φάλτσα από τον Παβάρ μετά την απομάκρυνση της μπάλας από την άμυνα της Αργεντινής.

30/06/2018
18:06
48' ΓΚΟΛ για την Αργεντινή!

Μετά την εκτέλεση του φάουλ οι κόντρες ευνόησαν τον Μέσι ο οποίος έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει στον Μερκάντο και να καταλήγει στα δίκτυα.

30/06/2018
18:05
47' Φάουλ πλάγια έξω από την περιοχή για την Αργεντινή
30/06/2018
18:03
46' Αλλαγή για την Αργεντινή

Στη θέση του Ρόχο ο Φάσιο

30/06/2018
18:03
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
30/06/2018
17:46
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η αναμέτρηση για τους «τρικολόρ». Ο Κιλιάν Εμπαπέ ανατράπηκε στη μεγάλη περιοχή από τον Ρόχο στο 10ο λεπτό με τον διαιτητή να καταλογίζει αμέσως το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αντουάν Γκριεζμάν ο οποίος ήταν εύστοχος κάνοντας το 1-0 για τη Γαλλία. Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου ο ρυθμός της αναμέτρησης διατηρήθηκε σε ψηλά επίπεδα με την Αργεντινή να ψάχνει την «απάντηση» στο γκολ του Γκριεζμάν και τους Γάλλους να υπερασπίζονται σωστά το προβάδισμα τους κλείνοντας όλους τους χώρους στην άμυνα. Η «αλμπιστελέστε» βρήκε το γκολ στο 42ο λεπτό με τον Ντι Μαρία από τα 25 μέτρα. Ο «άσσος» της Παρί Σεν Ζερμέν έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Λορίς ο οποίος παρά την υπερπροσπάθεια ήταν ανήμπορος να αντιδράσει.

30/06/2018
17:45
45' Δύο λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων
30/06/2018
17:41
42' ΓΚΟΛ για την Αργεντινή!

Πανέμορφο γκολ για την Αργεντινή με τον Άνχελ Ντι Μαρία να νικάει τον Λορίς από τα 25 μέτρα με δυνατό σουτ στο παραθυράκι.

30/06/2018
17:40
41΄Κόρνερ για την Αργεντινή

Και πάλι χωρίς αποτέλεσμα μετά την απομάκρυνση του Παβάρ

30/06/2018
17:36
37' Πέναλτι ζήτησε η Αργεντινή

Ο Λιο Μέσι μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε ζητώντας πέναλτι. Ο Ιρανός διαιτητής είχε αντίθετη άποψη και έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι κανονικά.

30/06/2018
17:29
30΄ΣΧΟΛΙΟ

Παιχνίδι αντάξιο των προσδοκιών του μέχρι στιγμής στο πρώτο ημίωρο της αναμέτρησης. Η Αργεντινή προσπαθεί να βρει την απάντηση στο γκολ του Γκριεζμάν. Από την άλλη η Γαλλία κρατάει σωστά το προβάδισμα στο σκορ.

30/06/2018
17:21
22' Κόρνερ για την Αργεντινή

Εκτέλεση από τον Μπανέγκα, με την άμυνα των Γάλλων να διώχνει μακριά την μπάλα.

30/06/2018
17:20
21' Κάκιστη εκτέλεση φάουλ από τον Πογκμπά

Στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά σπαταλώντας ουσιαστικά μια πολύ καλή ευκαιρία για τη χώρα του

30/06/2018
17:19
19' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Γαλλία

Μόνιμη πηγή κινδύνου για τους Αργεντινούς ο Κιλιάν Εμπαπέ. Στα όρια της μεγάλης περιοχής το φάουλ. Πάνω από την μπάλα και πάλι οι Πογκμπά και Γκριεζμάν.

30/06/2018
17:17
17' Κόρνερ για την Αργεντινή

Περνάει ανεκμετάλλευτο

30/06/2018
17:15
15' ΣΧΟΛΙΟ

Καλός ο ρυθμός της αναμέτρησης στα πρώτα 15 λεπτά. Πέρα από το γκολ της Γαλλίας δεν δημιουργήθηκε άλλη αξιόλογη ευκαιρία μπροστά από τις δύο εστίες.

30/06/2018
17:12
13΄ΓΚΟΛ για την Γαλλία!

Εύστοχη εκτέλεση από τον Αντουάν Γκριεζμάν στη δεξιά γωνία του Αρμάνι.

30/06/2018
17:10
11' Πέναλτι για τη Γαλλία

Ταχύτατη αντεπίθεση από τον Εμπαμπέ, μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Ρόχο. Ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε αμέσως το σημείο του πέναλτι.

30/06/2018
17:07
8' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Γαλλία

Πογκμπά και Γκριεζμάν πάνω από την μπάλα. Ο Γκριεζμάν τελικά εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Αρμάνι.

30/06/2018
17:00
1' Έναρξη στην αναμέτρηση