Ηγέτης Λουκάκου και τεσσάρα της Νάπολι στη Σαρδηνία

Κυριακή, 15/9/2024 - 21:22

Ανεβαίνει με «καυτό» Λουκάκου η Νάπολι!

Ο Βέλγος στράικερ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στην εμφατική τεσσάρα των «παρτενοπέι» στη Σαρδηνία, αφού είχε γκολ και δύο ασίστ στο 4-0 επί της Κάλιαρι.

Τρίτο διαδοχικό τρίποντο για την ομάδα του Αντόνιο Κόντε που έφτασε τους 9 βαθμούς σε 4 ματς, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν μόλις δύο ισοπαλίες ως τώρα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τη Νάπολι, με τον Λουκάκου να φτιάχνει το 1-0 που πέτυχε ο Ντι Λορέντσο στο 18ο λεπτό. Ο Βέλγος φορ έδωσε την ασίστ και στο 2-0 που ήρθε στο 66’ από τον Κβαρατσκέλια, με τον Λουκάκου να παίρνει τη σκυτάλη τέσσερα λεπτά αργότερα και να ανεβάζει ακόμη περισσότερο τον δείκτη του σκορ.

Ο Μπουοντζόρνο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε και αυτός δίχτυα, για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα και να διαμορφώσει το 4-0.