«Καυτός» Βλάχοβιτς, οδήγησε τη Γιουβέντους σε τριάρα επί της Λάτσιο

Σάββατο, 16/9/2023 - 18:10
ΒΛΑΧΟΒΙΤΣ (ΚΥΠΕ)

Καυτός Ντούσαν Βλάχοβιτς οδηγεί τη Γιουβέντους!

Η «Γηραιά Κυρία» επικράτησε με 3-1 της Λάτσιο, με πρωταγωνιστή τον Σέρβο άσο και συνεχίζει έστω και προσωρινά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο 23χρονος στράικερ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής και σκόραρε δις για να φτάσει τα 4 γκολ στο πρωτάθλημα, ενώ είχε για άξιο συμπαραστάτη τον Κιέζα, ο οποίος με τη σειρά του μετράει πέντε γκολ στα επτά πιο πρόσφατα ματς που έχει παίξει στη Serie A και δείχνει να ξαναβρίσκει τον εαυτό του.

Ο Βλάχοβιτς λοιπόν μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με άψογο τελείωμα στην κίνηση μετά από ασίστ του Λοκατέλι, με τον Κιέζα στο 26ο λεπτό με βολίδα μέσα από την περιοχή να κάνει το 2-0 και να στέλνει την ομάδα του στα αποδυτήρια με σημαντικό προβάδισμα, με τη Λάτσιο να έχει τις στιγμές της αλλά να είναι και τρομερά αναποτελεσματική στις τελικές της.

Η Λάτσιο… ξύπνησε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να μειώσει με τους Λουίς Αλμπέρτο στο 64’, ωστόσο ο Βλάχοβιτς ξαναχτύπησε τρία λεπτά αργότερα για να τελειώσει ουσιαστικά το ματς για το 3-1.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, με τη Γιουβέντους να συνεχίζει από εκεί που το άφησε και τη Λάτσιο να βρίσκεται στα χαμηλά έχοντας μόνο μια νίκη σε αυτές τις τέσσερις αγωνιστικές.