Κολομβία - Αγγλία 1-1 (3-4 πέναλτι)

Τρίτη, 3/7/2018 - 23:55

Η Αγγλία θα βρίσκεται στην φάση των προημιτελικών μετά τη μεγάλη «μάχη» απέναντι στην Κολομβία αφού την κέρδισε στη διαδικασία των πέναλτι με 4-3 . Οι Άγγλοι στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσουν την Σουηδία η οποία νωρίτερα το απόγευμα επικράτησε της Ελβετίας με 1-0.

23:33
115' Αλλαγή για την Κολομβια

23:30
112' Μεγάλη ευκαιρία για την Αγγλία με τον Ρόουζ
03/07/2018
23:22
106' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου παράτασης
03/07/2018
23:19
105' Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης
03/07/2018
23:18
105' 1 λεπτό καθυστερήσεις
03/07/2018
23:17
103' Καλή ευκαιρία για την Κολμβία με τον Φαλκάο
03/07/2018
23:15
101΄Αλλαγή για την Αγγλία

Στη θέση του Γιάνγκ ο Ντάνι Ρόουζ

03/07/2018
23:14
100' Κόρνερ για την Κολομβία

Εκτέλεσε ο Γκουαρδάδο με τον Μίνα να πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε έξω

03/07/2018
23:03
91' Έναρξη στην παράταση
03/07/2018
22:58
Τέλος στο παιχνίδι και πάμε σε παράταση
03/07/2018
22:54
93' ΓΚΟΛ για την Κολομβία

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Μίνα πήρε την κεφαλιά και νίκησε την άμυνα των Άγγλων κάνοντας το 1-1 για την Κολομβία.

03/07/2018
22:54
93' Μεγάλη ευκαιρία για την Κολομβία
03/07/2018
22:52
90' 5 λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων
03/07/2018
22:49
88' Από μια αλλαγή για τις δύο ομάδες

Κίντερο έξω, μέσα ο Μουριέλ και έξω ο Στέρλινγκ για την Αγγλία μέσα ο Βάρντι

03/07/2018
22:42
81' Ευκαιρία για την Κολομβία

Ο Μπάκα έκλεψε την μπάλα στο χώρο του κέντρου και έφυγε γρήγορα στην αντεπίθεση δίνοντας την μπάλα στον Κουαρδάδο ο οποίος σούταρε δυνατά πάνω από την εστία της Αγγλίας.

03/07/2018
22:41
80' Αλλαγή και για την Αγγλία

Έξω ο Άλι μέσα ο Ντάιερ

03/07/2018
22:40
78' Αλλαγή για την Κολομβία

Ο Κάρλος Σάντζες εκτός στην θέση του ο Ουρίμπε

03/07/2018
22:37
75' ΣΧΟΛΙΟ

Πολλά τα φάουλ από τις δύο ομάδες, οι Κολομβιανοί ανέβηκαν αρκετά ψηλά για να βρουν το γκολ της ισοφάρισης και άφησαν πολλούς χώρους στην άμυνα

03/07/2018
22:35
75' Καλή εκτέλεση από τον Γιάνγκ

Όμως ο Χάρι Κέιν ήταν σε θέση οφσάιντ

03/07/2018
22:35
74' Φαόυλ για την Αγγλία από πλάγια
03/07/2018
22:34
73' Νέο κορνερ για την Αγγλία

Μετά την εκτέλεση ο Μαγκουάιρ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Οσπίνα

03/07/2018
22:26
65' Έξι κίτρινες μέχρι τώρα στο παιχνίδι

Μπάριος, Άριας, Σάντσεζ, Φαλκάο και Μπάκα για την Κολομβία ενώ από πλευράς τη Αγγλίας ο Χέντερσον.

03/07/2018
22:24
63' Καλή ευκαιρία για την Αγγλία
03/07/2018
22:22
61' Στη θέση του Λέρμα ο Μπάκα για την Κολομβία
03/07/2018
22:22
60' ΣΧΟΛΙΟ

Το ξεκίνημα του γκολ είναι προμήνυμα για καλύτερο παιχνίδι με τους Κολομβιανούς να αφήνουν χώρους στην άμυνα για να επιτεθούν. Πάντως, είναι αρκετά δυνατό παιχνίδι με πολλά φάουλ

03/07/2018
22:18
57' ΓΚΟΛ για την Αγγλία!

Πολύ καλή εκτέλεση από τον επιθετικό της Τότεναμ με δύναμη στο κέντρο της εστίας

03/07/2018
22:16
55' Την εκτέλεση ανέλαβε ο αρχηγός των Άγγλων
03/07/2018
22:15
54΄Πεάνλτι για την Αγγλία

Κατά την εκτέλεση κόρνερ ο Σάντσεζ ισοπεδωνεί τον Κέιν με τον διαιτητή να καταλογίζει αμέσως το πέναλτι

03/07/2018
22:14
53' Φαουλ για την Αγγλία λίγο έξω από την περιοχή

Καλή εκτέλεση με τον Σάντσεζ να απομακρύνει σε κόρνερ

03/07/2018
22:06
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
03/07/2018
21:49
45' Τέλος στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού

Σε ένα παιχνίδι χωρίς μεγάλες ευκαιρίες οι δύο ομάδες αρκέστηκαν στις δυνατές μονομαχίες και στο σκληρό παιχνίδι. Οι Άγγλοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι με τους Κολομβιανούς να βρίσκουν τα πατήματα τους μετά το πρώτο 15λεπτο. Στη συνέχεια το παιχνίδι έχασε τον ρυθμό του χωρίς κάποια αξιόλογη ευκαιρία με τις δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το απόλυτα δικαιολογημένο 0-0.

03/07/2018
21:46
46' Καλό σουτ από τον Κίντερο

Η μπάλα έσκασε μπροστά στον Πίκφορντ χωρίς να του δημιουργεί κάποιο πρόβλημα

03/07/2018
21:45
45' 3 λεπτά οι καθυστερήσεις του ημιχρόνου
03/07/2018
21:43
44΄Σουτ από τον Κέιν χωρίς να βρει στόχο
03/07/2018
21:41
42' Στην εκτέλεση ο Τρίπιερ

Καλή εκτέλεση από τον αμυντικό της Τότεναμ όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω

03/07/2018
21:39
40' Αψιμαχίες κατά το στήσιμο του τείχους
03/07/2018
21:38
38' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Αγγλία
03/07/2018
21:33
33' Σουτ από τον Κίντερο πολύ άστοχο
03/07/2018
21:30
30' ΣΧΟΛΙΟ

Με την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κάπως με τις δύο ομάδες να αρκούνται με παιχνίδι κέντρου χωρίς πολλά ρίσκα και καμία κλασσική ευκαιρία.

03/07/2018
21:26
27΄Κόρνερ για την Αγγλία

Ο Τρίπιερ στην εκτέλεση αλλά και πάλι απομακρύνουν εύκολα οι Κολομβιανοί

03/07/2018
21:18
18' Άρχισε να κρατάει περισσότερο μπάλα η Κολομβία
03/07/2018
21:15
16' Ευκαιρία για την Αγγλία με τον Κέιν
03/07/2018
21:14
15' ΣΧΟΛΙΟ

Πολύ καλά μπήκε στο παιχνίδι η Αγγλία με τους ποδοσφαιριστές της να κυκλοφορούν σωστά την μπάλα παρά την πίεση των Κολομβιανών. Χωρίς κάποια αξιόλογη ακόμη ευκαιρία στο παιχνίδι αλλά με καλό ρυθμό.

03/07/2018
21:13
13' Καλό σουτ για την Αγγλία με τον Στέρλινγκ
03/07/2018
21:09
10' Κόρνερ για την Αγγλία με τον Γιάνγκ

Επιθετικό φάουλ από τον Στόουνς κατά την εκτέλεση

03/07/2018
21:08
8' Καλή εκτέλεση αλλά απομακρύνθηκε η μπάλα
03/07/2018
21:07
8' Κόρνερ για την Αγγλία

Ο Τρίπιερ ανέλαβε την εκτέλεση.

03/07/2018
21:06
7' Πιέζει ψηλά η Κολομβία δυσκολεύοντας τους Άγγλους
03/07/2018
21:05
6' Απομάκρυνε η άμυνα της Κολομβίας

Στην επαναφορά η Αγγλία κέρδισε κόρνερ

03/07/2018
21:04
5' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγγλία

Στην εκτέλεση ο Γιάνγκ

03/07/2018
21:00
1' Έναρξη στην αναμέτρηση