Κροατία - Αγγλία 2-1

Τετάρτη, 11/7/2018 - 23:37

Η Κροατία επικράτησε της Αγγλίας στο δεύτερο ημιτελικό του Μουντιάλ με ολική ανατροπή χάρη στα γκολ του Πέρισιτς στο 68ο λεπτό και του Μάντζουκιτς στο 109 εξασφαλίζοντας έτσι την συμμετοχή της στον τελικό απέναντι στη Γαλλία. Ο μεγάλος τελικός είναι προγραμματισμένος για τη Κυριακή (15/07) στις 18:00. Από την άλλη οι Άγγλοι θα παίξουν το Σάββατο (14/07) στις 17:00 απέναντι στο Βέλγιο στον μικρό τελικό της διοργάνωσης.

11/07/2018
23:37
Τέλος της αναμέτρησης
11/07/2018
23:36
124' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγγλία

Ο Ράσφορντ την εκτέλεση

11/07/2018
23:33
120' 4 λεπτά καθυστερήσεις
11/07/2018
23:31
117' Αλλαγή για την Κροατία

Έξω ο Μόντριτς μέσα ο Μπάντελ

11/07/2018
23:28
115' Αλλαγή για τη Κροατία

Έξω ο Μάντζουκιτς μέσα ο Τσόρλουκα

11/07/2018
23:24
112' Αλλαγή για την Αγγλία

Έξω Γουόλκερ μέσα ο Βάρντι

11/07/2018
23:21
109' ΓΚΟΛ για την Κροατία!

Ο Μάντζουκιτς βρέθηκε στην μεγάλη περιοχή και κατάφερε να νικήσει με κοντινό πλασέ τον Πίκφορντ βάζοντας μπροστά στο σκορ την Κροατία

11/07/2018
23:20
107' Κόρνερ για την Κροατία

Απευθείας το σουτ μετά την εκτέλεση η μπάλα λίγο έξω

11/07/2018
23:18
106' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
11/07/2018
23:15
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης
11/07/2018
23:13
107' Μεγάλη ευκαιρία με τον Μάντζουκιτς

Πρόλαβε και έβαλε το πόδι του ο Πίκφορντ κρατώντας το 1-1 στο παιχνίδι.

11/07/2018
23:11
105΄2 λεπτά καθυστερήσεις
11/07/2018
23:04
98' Κόρνερ για την Αγγλία με τον Τρίπιερ

Σώζει στη γραμμή ο Βρσάλικο την κεφαλιά του Στόουνς

11/07/2018
23:03
97' Αλλαγή για την Αγγλία

Ο Έρικ Ντάιερ στη θέση του Έντερσον

11/07/2018
23:00
95' Αλλαγή για τη Κροατία

Πίβαριτς στην θέση του Στρίνιτς

11/07/2018
22:56
90' Έναρξη παράτασης
11/07/2018
22:56
90' Αλλαγή για την Αγγλία

Ρόουζ αντί Γιάνγκ

11/07/2018
22:50
90' Τέλος και παράταση
11/07/2018
22:48
92' Κάκιστη κεφαλιά από τον Κέιν
11/07/2018
22:47
91' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Αγγλία

Στην εκτέλεση ο Τρίπιερ

11/07/2018
22:47
90' 3 λεπτά καθυστερήσεις
11/07/2018
22:40
83' Αρκετά ανοιχτό παιχνίδι

Όμως οι δύο ομάδες προσπαθούν να μην χάσουν αρχικά

11/07/2018
22:32
75' ΣΧΟΛΙΟ

Μετά το γκολ της ισοφάρισης οι Άγγλοι φάνηκαν να τα χάνουν και οι Κροάτες προσπάθησαν να το εκμεταλλευτούν για να ολοκληρώσουν την ολική ανατροπή.

11/07/2018
22:30
74' Αλλαγή για την Αγγλία

Ράσφορντ αντί του Στέρλινγκ

11/07/2018
22:28
72' Δοκάρι για την Κροατία με τον Ρέμπιτς
11/07/2018
22:25
67' ΓΚΟΛ για την Κροατία

Καταπληκτική προβολή από τον Πέρισιτς και το παιχνίδι ξανά σε ισοπαλία

11/07/2018
22:22
64' Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία

Το σουτ του Πέρισιτς όμως σταματά στο σώμα του Γουόλκερ

11/07/2018
22:15
60' ΣΧΟΛΙΟ

Με την συμπλήρωση μίας ώρα παιχνιδιού η Κροατία προσπαθεί να ανεβάσει στροφές και να κλείσει την Αγγλία στο δικό της μισό. Οι Άγγλοι μέχρι στιγμή αμυντικά είναι εξαιρετικοί και δεν δίνουν κάποιο δικαίωμα στους αντιπάλους τους οι οποίοι αρκούνται σε μακρινά άστοχα σουτ που δεν ανησυχούν τον Πίκφορντ.

11/07/2018
22:11
55' Κόρνερ για την Κροατία
11/07/2018
22:02
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
11/07/2018
21:45
Τέλος ημιχρόνου
11/07/2018
21:45
46' Φάουλ από πλάγια για την Κροατία
11/07/2018
21:45
45' 1 λεπτό οι καθυστερήσεις
11/07/2018
21:40
Η φάση του γκολ της Αγγλίας
11/07/2018
21:35
36' Ευκαιρία για την Αγγλία με τον Τζέισι Λίνγκαρτ

Από το ύψος της περιοχής ολομόναχος αλλά έκανε κάκιστο τελείωμα

11/07/2018
21:29
30' ΣΧΟΛΙΟ

Με την συμπλήρωση της πρώτης μισής ώρας η Αγγλία φαίνεται να πατάει καλύτερα και να διαχειρίζεται πολύ έξυπνα το υπέρ της 1-0 από το 5ο λεπτό. Οι Κροάτες ακόμη ψάχνουν τα πατήματα τους και δεν μπορούν να δημιουργήσουν ουσιαστικό κίνδυνο για την εστία του Πίκφορντ

11/07/2018
21:26
27' Φάουλ από πλάγια για την Αγγλία με τον Γιάνγκ
11/07/2018
21:18
19' Μεγάλη ευκαιρία για τη Κροατία μετά το σουτ του Πέρισιτς

Η μπάλα πέρασε μόλις έξω με τον διαιτητή να καταλογίζει ελεύθερο για την Αγγλία λανθασμένα καθώς η μπάλα είχε κοντράρει σε αμυντικό της Αγγλιας.

11/07/2018
21:14
15' ΣΧΟΛΙΟ

Καλύτερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να περιμένει ούτε ο πιο απαισιόδοξος φίλος της Αγγλίας. Ένα γκολ το οποίο σίγουρα δίνει ψυχολογία στους Άγγλους ποδοσφαιριστές και «βαραίνει» τα πόδια των Κροατών οι οποίοι φαίνονται ακόμη μπερδεμένοι από το γρήγορο γκολ του Τρίπιερ.

11/07/2018
21:13
13' Σέντρα από τον Τρίπιερ ο Πέρισιτς στέλνει την μπάλα σε κόρνερ
11/07/2018
21:11
12' Κόρνερ για την Αγγλία

Στην εκτέλεση ο Γιάνγκ

11/07/2018
21:08
8' Κόρνερ για την Κροατία
11/07/2018
21:05
5΄ΓΚΟΛ για την Αγγλία!

Εντυπωσιακή εκτέλεση από τον αμυντικό της Τότεναμ

11/07/2018
21:04
5' Ο Τρίπιερ στην εκτέλεση
11/07/2018
21:03
4' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Αγγλία

Ο Μόντριτς γκρέμισε τον Ντέλε Άλι

11/07/2018
21:00
1' Έναρξη του παιχνιδιού