Live: ΑΕΚ - Ομόνοια

Δευτέρα, 24/9/2018 - 21:00

Στην ΑΕΚ το κατέλειψε τελικά το ντέρμπι της τέταρτης αγωνιστικής. Η ομάδα της Λάρνακας αν και ήταν κατώτερη από την Ομόνοια στο σύνολο του παιχνιδιού εν τέλει κατάφερε να πανηγυρίσει την νίκη με 1-0 χάρη στο γκολ του Τρισκόφσκι στο 62ο λεπτό. Το «τριφύλλι» έπαιξε κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο όμως δεν κατάφερε να βρει το γκολ. Με τη σειρά της η ΑΕΚ στάθηκε σωστά αμυντικά όποτε χρειάστηκε και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της μπροστά στο τέρμα του Μεχίας.

24/09/2018
21:00
Τέλος στην αναμέτρηση
24/09/2018
20:58
90' Χωρίς κάτι ιδαίτερο στις καθυστερήσεις
24/09/2018
20:55
90' 5 λεπτά καθυστερήσεις
24/09/2018
20:49
84' Αλλαγή για την Ομόνοια

Στη θέση του Μόντες ο Γκρίνιτς

24/09/2018
20:48
83' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΚ

Πάνω από την μπάλα δύο ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ. Τελικά, ο Γκαρσία έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Μεχίας.

24/09/2018
20:40
75' Αλλαγή για την ΑΕΚ

Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ με τον Ιωάννου να αποχωρεί και να δίνει τη θέση του στον Φακούντο Γκαρσία.

24/09/2018
20:39
74' Διπλή αλλαγή για την Ομόνοια

Ζίβετς και Ραμίρεζ αποχώρησαν με τους Εντρένα και Αντόνια μπήκαν στην αναμέτρηση.

24/09/2018
20:35
71' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ

Στην θέση του Ασούμπρε ο Χουάν Κάρλος.

24/09/2018
20:27
62' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ

Έκλεψε την μπάλα ο Χέβελ στον χώρο της μεσαίας γραμμής και έδωσε εντυπωσιακή μπαλιά στον Ακοράν ο οποίος έστρωσε την μπάλα στον ολομόναχο Τρισκόφσκι που δεν αστόχησε από το ύψος του πέναλτι.

24/09/2018
20:24
60' ΣΧΟΛΙΟ

Με καλό ρυθμό συνεχίζεται και το δεύτερο ημίχρονο μεταξύ των δύο ομάδων όμως λείπει η κλασική ευκαιρία για γκολ μπροστά από τις δύο εστίες. Η μπάλα ανεβοκατεβαίνει συνεχώς στις δύο περιοχές όμως η τελική ευκαιρία απουσιάζει.

24/09/2018
20:19
54' Φάση για την ΑΕΚ

Σουτ εκτός περιοχής από τον Ακοράν όμως η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Μεχίας.

24/09/2018
20:14
50' Κόρνερ για την Ομόνοια

Ο Γκόμεθ στην εκτέλεση. Κακή εκτέλεση απομακρύνει τον κίνδυνο ο Κάσες για την ΑΕΚ.

24/09/2018
20:13
49' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Πρέτσε γύρισε την μπάλα με το κεφάλι με τον Λόπεζ να μην μπορεί από κοντά να τελειώσει την φάση καθώς η μπάλα κόντραρε στα πόδια των αμυντικών της ΑΕΚ.

24/09/2018
20:10
46' Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου με αλλαγή για την ΑΕΚ

Στην θέση του Λαρένα ο Χέβελ.

24/09/2018
19:52
Τέλος του ημιχρόνου
24/09/2018
19:49
45' Πήγε να γίνει το αυτογκολ από την ΑΕΚ

Ασυνεννοησία μεταξύ του Καταλά και του Τόνιο με τον αμυντικό της ΑΕΚ να στέλνει την μπάλα προς τα πίσω με το κεφάλι στον εξερχόμενο Ισπανό τερματοφύλακα της ομάδας και λίγο έλειψε να έχουμε ένα εντυπωσιακό ψηλοκρεμαστό αυτογκόλ.

24/09/2018
19:48
45' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Σουτ από τον Ζίβετς η μπάλα πέρασε άστοχα πάνω από την εστία του Τόνιο.

24/09/2018
19:47
45' 5 λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων

Δικαιολογημένα τα λεπτά από τον διαιτητή λόγω του τραυματισμού του Καταλά.

24/09/2018
19:46
45' Κόρνερ για την ΑΕΚ

Λαρένα στην εκτέλεση. Κεφαλιά όμως ο Μεχίας δεν είχε πρόβλημα να μαζέψει την μπάλα.

24/09/2018
19:40
38' Κόρνερ για την ΑΕΚ

Ο Κάσες στην εκτέλεση για τους γηπεδούχους όμως ο Βύντρα απομάκρυνε τον κίνδυνο.

24/09/2018
19:35
33' Πρώτη τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Ακοράν μπήκε στην περιοχή των φιλοξενουμένων από τα αριστερά και έκανε το διαγώνιο σουτ με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το δοκάρι του Μέχιας.

24/09/2018
19:32
30' Εκ νέου μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια

Σέντρα από τα αριστερά για την Ομόνοια με τον Ραμίρεζ να παίρνει την καρφωτή κεφαλιά όμως η Τόνιο είπε και πάλι όχι στον ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας, σώζοντας την ομάδα του από σίγουρη παραβίαση.

24/09/2018
19:19
17' Διακοπή λόγω τραυματισμού

Ο Καταλά σωριάστηκε στο έδαφος μετά από εναέριο κτύπημα στην διεκδίκηση της μπάλας. Ο αμυντικός της ΑΕΚ φαίνεται να έχει χτυπήσει στο κεφάλι όμως συνεχίζει κανονικά.

24/09/2018
19:18
16' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Σουτ από τον Ντάρμπισαϊαρ έξω από την όμως ο Τόνιο βρέθηκε στην κατάλληλη θέση για να σώσει την ομάδα του.

24/09/2018
19:17
15' ΣΧΟΛΙΟ

Με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαπεντάλεπτου η Ομόνοια συνεχίζει να πιέζει και να ψάχνει το γρήγορο γκολ. Από την άλλη η ΑΕΚ αρκείται στις γρήγορες αντεπιθέσεις.

24/09/2018
19:15
13' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια

Ο Ραμίρεζ πήρε την κεφαλιά από ευνοϊκή θέση όμως η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Τόνιο.

24/09/2018
19:07
5' Καλύτερη η Ομόνοια στα πρώτα λεπτά

Η ομάδα της πρωτεύουσας πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης, ψάχνοντας τους τρόπους να πατήσει την περιοχή της ΑΕΚ. Από την άλλη οι γηπεδούχοι έχουν υποπέσει σε αρκετά ατομικά λάθη μέχρι στιγμής.

24/09/2018
19:02
1' Έναρξη στην αναμέτρηση