Βραζιλία - Βέλγιο 1-2

Παρασκευή, 6/7/2018 - 22:53

Το Βέλγιο είναι η δεύτερη ομάδα που κέρδισε το εισιτήριο και θα βρεθεί στα ημιτελικά του Μουντιάλ καθώς επικράτησε της Βραζιλίας με 2-1 χάρη στο αυτογκόλ του Φερναντίνιο στο 13ο λεπτό και το γκολ του Ντε Μπρόινε στο 31ο. Εκεί, θα συναντήσει την Γαλλία η οποία το απόγευμα επικράτησε της Ουρουγουάης με 2-0.

06/07/2018
22:53
Τέλος της αναμέτρησης
06/07/2018
22:51
93' Μεγάλη επέμβαση του Κουρτουά σε κόρνερ
06/07/2018
22:48
90' 5 λεπτά καθυστερήσεις
06/07/2018
22:44
86' Αλλαγή για το Βέλγιο

Στη θέση του Λουκάκου ο Τίλεμανς

06/07/2018
22:42
83' Μεγάλη ευκαιρία με τον Κουτίνιο, η μπάλα έξω
06/07/2018
22:40
82' Αλλαγή για το Βέλγιο

Στη θέση του Τσαντλί ο Βερμάλεν.

06/07/2018
22:38
80' Τεράστια ευκαιρία με τον Αγκούστο

Η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουρτουά μετά το σουτ του Αγκούστο από το ύψος της μεγάλης περιοχής

06/07/2018
22:37
79΄Αντεπίθεση για το Βέλγιο

Κακή επιλογή του Αζάρ με τη πάσα να κόβεται.

06/07/2018
22:37
78' Κόρνερ για την Βραζιλια
06/07/2018
22:34
76' ΓΚΟΛ για τη Βραζιλία!

Με ωραία κεφαλιά ο Αγκούστο έκανε το 2-1 για την Βραζιλία.

06/07/2018
22:33
75΄ΣΧΟΛΙΟ

Όλη Βραζιλία είναι στην επίθεση και προσπαθεί να βρει τον δρόμο προς τα δίκτυα του Κουρτουά.

06/07/2018
22:31
71' Τρίτη αλλαγή για την Βραζιλία

Αντί του Παουλίνιο μπήκε ο Ρενάτο Αγκούστο

06/07/2018
22:29
71' Σουτ από τον Κόστα, μαζεύει σταθερά ο Κουρτουά
06/07/2018
22:28
70' Πάνω κάτω συνεχώς το παιχνίδι με μεγάλη ταχύτητα
06/07/2018
22:19
61΄Καλό σουτ του Αζάρ, η μπάλα λίγο έξω
06/07/2018
22:18
60' ΣΧΟΛΙΟ

Πιέζει η Βραζιλία από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και ψάχνει την μείωση του σκορ. Πολύ καλά διαβασμένη η άμυνα των Βέλγων

06/07/2018
22:15
57' Αλλαγή για τη Βραζιλία

Ντάγκλας Κόστα αντί Ζεσούς.

06/07/2018
22:13
55' Πέναλτι ζητούν ξανά οι Βραζιλιάνοι

Ο διαιτητής συμβουλεύτηκε το VAR και υπέδειξε να συνεχιστεί κανονικά το παιχνίδι

06/07/2018
22:10
52' Πέναλτι ζήτησε ο Νεϊμάρ, παίζεται είπε ο διαιτητής
06/07/2018
22:03
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Αλλαγή για τη Βραζιλία στη θέση του Γουίλιαν ο Φιρμίνο

06/07/2018
21:47
45' Τέλος ημιχρόνου
06/07/2018
21:46
45' 1 λεπτό οι καθυστερήσεις
21:37
37' Κόρνερ για τη Βραζιλία
06/07/2018
21:36
35' Ευκαιρία για τη Βραζιλία με τον Ζεσούς χωρίς αποτέλεσμα
06/07/2018
21:32
31' ΓΚΟΛ για το Βέλγιο!

Μόλις αυτό που σχολιάσαμε γίνεται πραγματικότητα στον αγωνιστικό χώρο. Το Βέλγιο με μια ταχύτατη αντεπίθεση και καταπληκτικό σουτ του Ντε Μπρόινε έκανε το 2-0 για τους Βέλγους.

06/07/2018
21:31
31' ΣΧΟΛΙΟ

Η Βραζιλία μετά το γκολ που δέχτηκε έχει ανεβάσει στροφές και πιέζει το Βέλγιο για το 1-1 αφήνει χώρους όμως στην άμυνα και προσπαθεί να το εκμεταλλευτεί το Βέλγιο.

06/07/2018
21:30
30΄Κόρνερ για τη Βραζιλία
06/07/2018
21:26
26' Σουτ για τη Βραζιλία, σταθερά διώχνει ο Κουρτουά
06/07/2018
21:23
23' Κόρνερ για το Βέλγιο
06/07/2018
21:20
20΄Σουτ από τον Κουτίνιο μαζεύει ο Κουρτουά
06/07/2018
21:16
15' ΣΧΟΛΙΟ

Η Βραζιλία ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα και φτάνει με αξιώσεις στην εστία του Κουρτουά όμως το Βέλγιο πήρε το προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα. Παιχνίδι με πολλή ταχύτητα και εξαιρετικό ρυθμό.

06/07/2018
21:13
13' ΓΚΟΛ για το Βέλγιο!

Εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ από τον Τσαντλί, ο Φερναντίνιο στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

06/07/2018
21:13
13΄Κόρνερ για το Βέλγιο
06/07/2018
21:10
10' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βραζιλία με τον Παουλίνιο

Μόνος του ο Παουλίνιο αλλά δεν βρήκε την μπάλα σωστά

06/07/2018
21:10
10' Κόρνερ για τη Βραζιλία
06/07/2018
21:02
2' Σουτ από τον Ντε Μπρόινε, λίγο έξω
06/07/2018
21:00
1' Έναρξη στην αναμέτρηση