Ξεμπέρδεψε με τη Φέχερβαρ και προκρίθηκε στα πλέι οφ η Ομόνοια (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 14/8/2024 - 20:58
ΟΜΟΝΟΙΑ

Τα έκανε όλα… σωστά και προκρίθηκε!

Η Ομόνοια επικράτησε 2-0 της Φέχερβαρ στην Ουγγαρία και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου αγώνα, κατάφερε να προκριθεί στα πλέι οφ του Conference League.

Ο Σεμέδο ήταν ο σκόρερ του πρώτου γκολ, ο οποίος αξιοποίησε την εξαιρετική ασίστ του Σίμιτς, ενώ οι «πράσινοι» παρουσίασαν άλλη μια καλή εμφάνιση, έδειξαν ξανά θετικά στοιχεία και για δεύτερο σερί παιχνίδι κράτησαν το μηδέν στην άμυνα. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Κακουλλής στο 90'+5 όταν ευστόχησε μετά από ασταθή απόκρουση του αντίπαλου κίπερ.

Απ’ εκεί και πέρα η Φέχερβαρ ανέβηκε στο δεύτερο μέρος, έπαιξε τα… ρέστα της, πλησίασε αρκετές φορές την αντίπαλη εστία όμως η άμυνα του «τριφυλλιού» και ο Φαμπιάνο έβγαλαν την αποστολή τους εις πέρας.

Όσον αφορά στη συνέχεια, η Ομόνοια, θα βρεθεί αντιμέτωπη με το νικητή του ζευγαριού Όσιγιεκ – Ζίρε (αύριο 15/8 η ρεβάνς με το πρώτο ματς να έχει ολοκληρωθεί στο 1-1). Τα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα να γίνουν στις 22 Αυγούστου εντός έδρας, με τη ρεβάνς στις 29 του μήνα εκτός έδρας.

14/08/2024
20:57
90'+6 Τέλος του αγώνα!

Πρόκριση για την Ομόνοια στα πλέι οφ του Conference League με συνολικό σκορ 3-0 επί της Φέχερβαρ.

14/08/2024
20:56
90'+5 ΓΚΟΛ για την Ομόνοια!

Ο Χαραλάμπους έπιασε το σουτ, ο Τοθ απέκρουσε ασταθώς και ο Κακουλλής πήρε το... ριμπάουντ για το 2-0.

14/08/2024
20:50
90' Πέντε λεπτά ο επιπλεόν χρόνος.
14/08/2024
20:50
90' Αλλαγή για την Ομόνοια

Εκτός ο Στεπίνσκι, μέσα ο Κακουλλής.

14/08/2024
20:49
90' Μεγάλη φάση για την Ομόνοια

Μακρινό φαλτσαριστό σουτ από τον Χαραλάμπους, απέκρουσε δύσκολα ο Τοθ.

14/08/2024
20:41
82' Αλλαγές για την Ομόνοια

Εκτός οι Σεμέδο-Εράκοβιτς, μέσα οι Κούσουλος-Ατζίλι.

14/08/2024
20:35
75' Νέα φάση για τη Φέχερβαρ

Αποκρούει ξανά ο Φαμπιάνο κοντινό πλασέ. Ανέβηκε στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Ουγγαρίας.

14/08/2024
20:32
73' Σε ετοιμότητα ο Φαμπιάνο

Ο Στεφανέλι σχεδόν μόνος έπιασε το σουτ από κοντινή απόσταση, όμως ο τερματοφύλακας της Ομόνοιας απέκρουσε.

14/08/2024
20:19
60' Ολοκληρώθηκε μια ώρα παιχνιδιού
14/08/2024
20:12
53' Καλή στιγμή για τη Φέχερβαρ

Κεφαλιά του Μπέντι, πάνω από την εστία του Φαμπιάνο η μπάλα.

14/08/2024
20:09
49' Προϋπόθεση για την Ομόνοια

Άψογη κάθετη από τον Χαραλάμπους, ο Σεμέδο έφυγε μόνος όμως ο προσωπικός του αντίπαλος τον πρόλαβε πριν πλασάρει.

14/08/2024
20:04
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Αλλαγή για την Ομόνοια. Εκτός ο Αλιούμ, μέσα ο Χαραλάμπους.

14/08/2024
19:49
45'+3 Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Η Ομόνοια βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 1-0 και δεν ανησυχεί ιδιαίτερα καθώς έκλεισε τους χώρους και δεν απειλείται από την Φέχερβαρ.

ΣΙΜΙΤΣ

14/08/2024
19:48
45'+3 Απειλεί ξανά η ομάδα του Νταμπράουσκας

Σέντρα του Αλιούμ, ο Σεμέδο έπιασε γυριστό πλασέ το οποίο απέκρουσε αμυντικός σχεδόν στη γραμμή.

14/08/2024
19:46
45' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

Παραμένει το 1-0 για την Ομόνοια.

14/08/2024
19:40
39' Έτσι το πανηγύρισαν οι παίκτες της Ομόνοιας
ΟΜΟΝΟΙΑ
14/08/2024
19:38
37' Νέα φάση για τους φιλοξενούμενους

Τετ-α-τετ ο Σεμέδο με τον Τοθ, καθυστέρηση ο ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας και ο αντίπαλος κίπερ μάζεψε αποτελεσματικά.

14/08/2024
19:28
28' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια και 1-0 στο παιχνίδι

Εξαιρετικός συνδυασμός από τους Αλιούμ-Μάριτς-Σίμιτς, ο τελευταίος έδωσε στον ανενόχλητο Σεμέδο ο οποίος σκόραρε προ κενής εστίας.

Κίτρινη στον σκόρερ για τον πανηγυρισμό του.

14/08/2024
19:22
22' Πρώτη φάση για την Φέχερβαρ

Συρτό σουτ από τον Μπέντι, μόλις δίπλα από την εστία του Φαμπιάνο η μπάλα.

14/08/2024
19:15
14' Δοκάρι για τους πράσινους

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Παναγιώτου έπιασε τη κεφαλιά όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και έφυγε εκτός.

14/08/2024
19:13
14' Μεγάλη φάση για την Ομόνοια

Αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Στεπίνσκι έβγαλε τη σέντρα όμως η κεφαλιά του Σίμιτς βρήκε σε ετοιμότητα τον Τοθ που απέκρουσε δύσκολα.

14/08/2024
19:06
6' Διπλή ευκαιρία για την Ομόνοια

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χαμάς, ο Τοθ απέκρουσε ασταθώς και στη συνέχεια ο Εράκοβιτς έπιασε φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της περιοχής το οποίο απέκρουσε ξανά ο κίπερ των Ούγγρων.

14/08/2024
19:05
5' Η εικόνα στα πρώτα λεπτά

Κυρίαρχη η Ομόνοια στο πρώτο πεντάλεπτο, έχει την κατοχή και τον έλεγχο. Προσπαθεί να φτάσει στο γκολ ώστε να αποβάλει την όποια πίεση.

14/08/2024
19:01
1' Έναρξη του αγώνα!