Σπουδαία πρόκριση για την Πάφο με ανατροπή κόντρα στην ΤΣΣΚΑ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πέμπτη, 15/8/2024 - 22:43
ΠΑΦΟΣ

Αφού μπήκε το πρώτο, αυτή η πρόκριση δεν χανόταν!

Η Πάφος επικράτησε 4-0 της ΤΣΣΚΑ στο «Άλφαμεγα Stadium», στη μεταξύ τους ρεβάνς για τον τρίτο προκριματικό του Conference League και εξασφάλισε την πρόκριση στα πλέι οφ της διοργάνωσης, με σπουδαία νίκη καθώς ανέτρεψε την ήττα (1-2) του πρώτου αγώνα.

Οι «γαλάζιοι» χρειάστηκαν ξανά την παράταση για να τα καταφέρουν, όπως και στη ρεβάνς με την Ζαλγκίρις (προηγούμενη αντίπαλος), καθώς το γκολ που ισοφάρισε το σκορ της πρώτης αναμέτρησης, σημειώθηκε στο 90’+7 με τον Λουκάσεν! Το σύνολο του Καρσέδο ήταν καταιγιστικό στο δεύτερο ημίχρονο, είχαν παίκτη περισσότερο λόγω αποβολής του Φεράντο στο πρώτο μέρος, ωστόσο ο αντίπαλος κίπερ και τα δοκάρια κρατούσαν το μηδέν για αρκετή ώρα.

Στην παράταση, η Πάφος βρήκε δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά με τους Ζάζα και Άντερσον, βάζοντας τέλος στις όποιες ελπίδες των Βούλγαρων. Στο δεύτερο 15λεπτο της παράτασης, οι «γαλάζιοι» διαφύλαξαν το υπέρ τους αποτέλεσμα με ιδιαίτερη ευκολία και πανηγύρισαν στο τέλος μια σπουδαία επιτυχία.

Όσον αφορά στη συνέχεια, η Κλουζ επικράτησε 1-0 της Πετάχ Τέκβα στη μεταξύ τους ρεβάνς και σε συνδυασμό με το ίδιο σκορ του πρώτου αγώνα, η ομάδα της Ρουμανίας θα βρεθεί στο δρόμο είτε της Πάφου.

15/08/2024
22:41
120' Τέλος του αγώνα!

Η Πάφος με σπουδαία νίκη (4-0) επί της ΤΣΣΚΑ εξασφαλίζει την πρόκριση στα πλέι οφ του Conference League!

ΠΑΦΟΣ

15/08/2024
22:38
117' ΓΚΟΛ για την Πάφο και 4-0

Αυτογκόλ από τον Τασκάνοφ ο οποίος στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

15/08/2024
22:28
107' Το τρίτο γκολ της Πάφου
15/08/2024
22:28
Έναρξη του δεύτερου μέρους της παράτασης.
15/08/2024
22:24
105'+4 Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.
15/08/2024
22:19
105' Το δεύτερο γκολ των γαλάζιων
15/08/2024
22:13
98' ΓΚΟΛ για την Πάφο και το 3-0!

Ο Άντερσον σκόραρε με πλασέ αφού ο Μαρίνοφ δεν πρόλαβε να μαζέψει! Σφραγίζει την πρόκριση η παφιακή ομάδα.

15/08/2024
22:10
96' Το πρώτο γκολ των γηπεδούχων
15/08/2024
22:08
94' ΓΚΟΛ για την Πάφο και 2-0 στο παιχνίδι!

Ο Ζάζα κάνει... ότι θέλει στο παιχνίδι, πλασάρει εύστοχα για το προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του.

15/08/2024
22:06
92' Η συνέχεια για όποια ομάδα προκριθεί

Η Κλουζ επικράτησε 1-0 της Πετάχ Τέκβα στη μεταξύ τους ρεβάνς και σε συνδυασμό με το ίδιο σκορ του πρώτου αγώνα, θα βρεθεί στο δρόμο είτε της Πάφου είτε της ΤΣΣΚΑ.

15/08/2024
22:05
90' Έναρξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης
15/08/2024
22:00
90'+8 Τέλος της κανονικής διάρκειας

Στην παράταση το παιχνίδι! Η Πάφος θα διεκδικήσει το εισιτήριο για τα πλέι οφ στην παράταση!

15/08/2024
21:57
90'+7 ΓΚΟΛ για την Πάφο!

Μετά από φάση διαρκείας ο Λουκάσεν ευστοχεί με πλασέ από το ύψος του πέναλτι! Απίστευτο ξέσπασμα από τους φίλους της Πάφου! 1-0 στο παιχνίδι.

15/08/2024
21:50
90' Επτά λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
15/08/2024
21:47
87' Παραμένει το 0-0

Η Πάφος πιέζει, όμως τα χρονικά περιθώρια στενεύουν καθώς χρειάζεται ένα γκολ για την παράταση και δύο για την πρόκριση!

15/08/2024
21:39
80' Αλλαγές για την Πάφο

Εκτός οι Πέπε-Τάνκοβιτς, μέσα οι Βαλακάρι-Μ.Ηλία.

15/08/2024
21:39
79' Σε ετοιμότητα ξανά ο Μαρίνοφ

Δυνατό σουτ από τον Τάνκοβιτς, απέκρουσε ο κίπερ της ΤΣΣΚΑ ξανά.

15/08/2024
21:33
72' Δυνατές μονομαχίες στην αναμέτρηση
15/08/2024
21:27
67' Απειλεί ξανά η Πάφος

Ο Άντερσον επιχείρησε σουτ-βολίδα εντός περιοχής, νέα εκπληκτική απόκρουση από τον Μαρίνοφ.

15/08/2024
21:22
62' Δοκάρι για την ομάα του Καρσέδο!

Ζάλισε εκ νέου τον αντίπαλο του ο Ζάζα έπιασε το δυνατό σουτ το οποίο σταμάτησε στο δοκάρι.

15/08/2024
21:19
59' Αλλαγή για την Πάφο

Εκτός ο Μπρούνο, μέσα ο Κορέια.

15/08/2024
21:12
52' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους

Κεφαλιά από τον σχεδόν ανενόχλητο Γκολντάρ, μόλις έξω η μπάλα.

15/08/2024
21:05
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
ΠΑΦΟΣ ΚΑΡΣΕΔΟ
15/08/2024
21:04
46' Αλλαγή για την Πάφο

Εκτός ο Σούνιτς, μέσα ο Άντερσον.

15/08/2024
20:50
45'+5 Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Στο 0-0 η ρεβάνς με την Πάφο να έχει ίσως πιο εύκολο έργο στο δεύτερο μέρος καθώς η ΤΣΣΚΑ θα αγωνιστεί με 10 ποδοσφαιριστές.

παφος

15/08/2024
20:49
45'+5 Εξαιρετική στιγμή για την Πάφο

Κοντινή κεφαλιά από τον Ζάιρο, απέκρουσε ξανά ο Μαρίνοφ.

15/08/2024
20:46
45'+1 Δεύτερη κίτρινη στον Φουρτάδο

Ο παίκτης της ΤΣΣΚΑ ήταν κιτρινισμένος από τα αρχικά στάδια του αγώνα και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων χτύπησε επικίνδυνα τον Ντράγκομιρ. Ο ρέφερι του έδειξε αμέσως δεύτερη κίτρινη και του έδειξε τον δρόμο για τα αποδυτήρια.

εφ

15/08/2024
20:42
43' Καλή στιγμή για την Πάφο

Προβολή του Ζάζα μετά που απέφυγε τρεις (!) αντιπάλους, ήταν όμως αδύναμο και κατέληξε στον Μαρίνοφ.

15/08/2024
20:36
37' Σπουδαία φάση για τους Βούλγαρους

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Καραγκάρεν έπιασε τη κεφαλιά όμως η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και έφυγε εκτός.

15/08/2024
20:29
30' Ολοκληρώθηκε το πρώτο μισάωρο

Παραμένει... κακός ο ρυθμός, με την ΤΣΣΚΑ να δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα, ενώ από την πλευρά της Πάφου γίνονται πολλά λάθη. Αρκετές διακοπές και λόγω φάουλ.

15/08/2024
20:22
23' Διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές

Συνεχείς οδηγίες από τον Καρσέδο καθώς θέλει πιο καθαρό μυαλό απο τους παίκτες του ώστε να δημιουργήσουν κινδύνους στην αντίπαλη εστία. Δεν είναι καλός ο ρυθμός, ενώ δυσκολεύεται να απειλήσει η παφιακή ομάδα.

15/08/2024
20:19
18' Στο γήπεδο της Λεμεσού και ο ΠτΔ
15/08/2024
20:09
8' Προϋπόθεση για την Πάφο

Κοντινή προβολή του Ζάιρο μετά από μακρινή μπαλιά, απέκρουσε ο Μαρίνοφ πολύ δύσκολα.

15/08/2024
20:04
5' Η εικόνα των πρώτων λεπτών

Η Πάφος μπήκε με διάθεση και όρεξη στον αγωνιστικό χώρο, έχει την κατοχή όμως η ΤΣΣΚΑ είναι επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

15/08/2024
20:00
1' Έναρξη του αγώνα.