Ηττήθηκε ο ΑΠΟΕΛ μα θα ψάξει τη μεγάλη ανατροπή στο κατάμεστο ΓΣΠ (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 7/8/2024 - 23:26
ΑΠΟΕΛ

«Πληγώθηκε» στην Σλοβακία και ψάχνει μεγάλη υπέρβαση!

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε 0-2 από τη Σλόβαν στην Μπρατισλάβα στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, για τον τρίτο προκριματικό του Champions League και πλέον καλείται να κάνει μεγάλη ανατροπή στη ρεβάνς της ερχόμενης Τρίτης (13/8, 20:00) στο κατάμεστο ΓΣΠ.

Ο ρυθμός του αγώνα δεν έπιασε ψηλό τέμπο, καθώς είχε αρκετές διακοπές για σκληρά φάουλ, όμως οι δύο ομάδες κατέγραψαν από 1-2 καλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος. Ο ΑΠΟΕΛ έδειχνε περισσότερη… συγκέντρωση στα μετόπισθεν, ωστόσο ο Ντράζιτς λίγο έλειψε να σκοράρει μετά από προσωπική του ενέργεια. Στο δεύτερο μέρος η εικόνα ήταν ακριβώς η ίδια, όμως η Σλόβαν ήταν αυτή που ευστόχησε.

Στο 71’ ο Πέτροβιτς σκόραρε άθελα του στην εστία της ομάδας του, έπειτα από γύρισμα του Μπαρσεγκιάν στο ύψος του πέναλτι. Απ’ εκεί και πέρα, οι «γαλαζοκίτρινοι» προσπάθησαν να απαντήσουν χωρίς αποτέλεσμα και η Σλόβαν το… εκμεταλλεύτηκε. Στο 90’+3 ο Μακ σκόραρε ένα απίθανο γκολ από πλάγια θέση εκτός περιοχής.

Όσον αφορά στη ρεβάνς, ο Γκαγιέγο δεν υπολογίζει στον Τεχέρα ο οποίος συμπλήρωσε απαγορευτικό αριθμό καρτών, όμως επιστρέφει στη διάθεση του ο Σαρφό.

07/08/2024
23:24
90'+6 Τέλος του αγώνα!

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε 0-2 απο τη Σλόβαν στη Σλοβακία και πλέον χρειάζεται μια μεγάλη ανατροπή για να περάσει στα πλέι οφ του Champions League.

Η ρεβάνς έχει οριστεί για τις 13/8 στο ΓΣΠ, στις 20:00.

07/08/2024
23:22
Το δεύτερο γκολ των Σλοβάκων
07/08/2024
23:21
90'+4 ΓΚΟΛ για τη Σλόβαν και 2-0

Εκπληκτικό σουτ από πλάγια θέση εκτός περιοχής, κατέληξε στα δίχτυα του Μπέλετς.

07/08/2024
23:18
90'+1 Μεγάλη απόκρουση από τον Μπέλετς

Μετά από φάση διαρκείας ο Μακ έπιασε σουτ-βολίδα το ο οποίο εξουδετέρωσε ο κίπερ του ΑΠΟΕΛ.

07/08/2024
23:18
90' Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
07/08/2024
23:14
87' Αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ

Εκτός οι Ντράζιτς - Εντονγκαλά, μέσα οι Τσεμπάκ - Δώνης.

07/08/2024
23:13
86' To μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, από τη Σλόβαν
07/08/2024
23:12
85' Καλή στιγμή για τον ΑΠΟΕΛ

Έπειτα από εκτέλεση φάουλ ο Πέτροβιτς έπιασε τη κεφαλιά όμως η μπάλα κατέληξε μόλις έξω.

07/08/2024
23:02
74' Ελέγχθηκε για αρκετή ώρα η φάση

Παρά την αρχική απόφαση για οφσάιντ, η φάση ελέχθηκε και έπειτα απο τρία λεπτά ο διαιτητής καταλόγισε το γκολ υπέρ της Σλόβαν.

Αλλαγή αμέσως από τον Γκαγιέγο εκτός ο Μάιερ, μέσα ο Ελ Αραμπί.

07/08/2024
22:58
71' ΓΚΟΛ για τη Σλόβαν και 1-0 στο παιχνίδι

Ο Μπαρσιγκιάν μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα και ο Πέτροβιτς σκόραρε άθελα του.

07/08/2024
22:54
67' Κίτρινη στον Κοσταντίνοφ

Τρίτη κάρτα σε παίκτη του ΑΠΟΕΛ.

07/08/2024
22:45
58' Ακυρώθηκε γκολ του ΑΠΟΕΛ, παραμένει το 0-0

Ο Εντονγκαλά έδωσε στον ανενόχλητο Ντράζιτς όμως στην αρχή της φάσης ο μεσοεπιθετικός των γαλαζοκιτρίνων ήταν εκτεθειμένος.

07/08/2024
22:44
55' Αντεπίθεση για τη Σλόβαν

Έκλεψε ο Στρέλετς, έφυγε στην αντεπίθεση όμως δεν έδωσε σε συμπαίκτη του, πλάσαρε και η μπάλα κατέληξε στον Μπέλετς.

07/08/2024
22:41
54' Ίδια εικόνα στο δεύτερο μέρος

Η Σλόβαν έχει τον έλεγχο, έχει κλείσει τους χώρους όμως δεν έχει καταγράψει κάποια αξιόλογη φάση.

Μέτριος ο ρυθμός της αναμέτρησης.

07/08/2024
22:34
Εντυπωσιακοί οι Σλοβάκοι στις εξέδρες
07/08/2024
22:33
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

07/08/2024
22:16
45'+1 Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο με τις δύο ομάδες να παρουσιάζονται... προσεκτικές στα μετόπισθεν. Δύο καλές στιγμές για τους γηπεδούχους και μια για τον ΑΠΟΕΛ καταγράφηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

ΑΠΟΕΛ

07/08/2024
22:13
42' Παραμένει το 0-0
07/08/2024
22:07
37' Τεράστια φάση για τη Σλόβαν

Προβολή από τον Κούτσκα από πλάγια θέση εντός περιοχής, δεν υπολόγισε σωστά ο Σούσιτς και ο Μπέλετς απέκρουσε εντυπωσιακά καθώς η μπάλα είχε κατεύθυνση προς τα δίχτυα.

07/08/2024
22:06
36' Κίτρινη στον Σούσιτς

Σκληρό μαρκάρισμα από τον ακραίο αμυντικό του ΑΠΟΕΛ.

07/08/2024
22:02
30' Δυνατές μονομαχίες στην αναμέτρηση, με πολλές διακοπές για φάουλ
07/08/2024
21:55
25' Σπουδαία φάση για την Σλόβαν

Μετά από σέντρα, ο Στρέλετς έπιασε κεφαλιά ανενόχλητος από πολύ κοντινή απόσταση, μάζεψε με διπλή προσπάθεια ο Μπέλετς.

07/08/2024
21:48
18' Κίτρινη στον Τεχέρα

Άσχημη εξέλιξη για τον ΑΠΟΕΛ καθώς είναι νωρίς αφ' ενός και αφετέρου ο Ισπανός χάνει τη ρεβάνς της ερχόμενης Τρίτης.

07/08/2024
21:46
16' Σκόραρε η Σλόβαν αλλά ακυρώθηκε το γκολ

Σουτ-βολίδα από τον Κούτσκα κατέληξε στα δίχτυα, όμως στην προσπάθεια του να ελευθερωθεί, έκανε φάουλ στον Τεχέρα και ο ρέφερι σφύριξε αμέσως.

07/08/2024
21:41
10' Καλή στιγμή για την ομάδα της πρωτεύουσας

Ατομική ενέργεια από τον Ντράζιτς, απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, έπιασε το σουτ από πλάγια θέση όμως η μπάλα κατέληξε μόλις έξω.

07/08/2024
21:38
8' Προϋπόθεση για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Μαρκίνιος έδωσε στον Ντράζιτς που ήταν στο ύψος του πέναλτι, όμως η άμυνα των γηπεδούχων τον σταμάτησε πριν πλασάρει.

Αρχίζει να κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο ΑΠΟΕΛ.

07/08/2024
21:34
5' Η εικόνα στα πρώτα λεπτά

Έχει τον έλεγχο η Σλόβαν στα πρώτα λεπτά, προσπαθεί να προσεγγίσει την εστία του Μπέλετς.

Ένα γύρισμα του Τόλιτς βρήκε σε ετοιμότητα τον κίπερ του ΑΠΟΕΛ που μάζεψε σταθερά.

07/08/2024
21:30
1' Έναρξη του αγώνα.
07/08/2024
21:27
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Κατάμεστο το γήπεδο, δυναμικό παρών από τους Σλοβάκους.