Live: Σλοβενία - Κύπρος (Το φιλμ της αναμέτρησης)

Τρίτη, 16/10/2018 - 23:40

Πολύ καλή εμφάνιση από την Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου η οποία κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία από την Σλοβενία. Πλέον, το όνειρο της πρώτης θέσης φαίνεται να φεύγει όμως στην ομάδα κρατάνε την πολύ καλή εμφάνιση η οποία ήρθε με ένα καλό αποτέλεσμα. Αν η ομάδα μας ήταν λίγο πιο προσεχτική ίσως να μπορούσαμε να φύγουμε και νικητές από την Λουμπλιάνα και να συζητάμε για πιθανά σενάρια πρόκρισης.

16/10/2018
23:40
Τέλος στην αναμέτρηση
16/10/2018
23:38
90΄Δεύτερη κόκκινη για την Εθνική μας

Ανέκοψε πανέξυπνα την αντεπίθεση της Σλοβενίας ο Δημητρίου με τον διαιτητή να του δείχνει την κόκκινη κάρτα σωστά.

16/10/2018
23:37
90' Αλλαγή για την Κύπρο

Ιωάννου αντί του Βασιλείου.

16/10/2018
23:33
90' 6 λεπτά οι καθυστερήσεις της αναμέτρησης
16/10/2018
23:32
90' Κόκκινη κάρτα για την Σλοβενία

Με 10 οι δύο ομάδες για τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης μετά την αποβολή του Ίλισιτς ο οποίος έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον Βασιλείου.

16/10/2018
23:31
89' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Κύπρο

Καλή εκτέλεση αλλά άστοχη από τον Δημήτρη Χριστοφή.

16/10/2018
23:29
87' Αλλαγή για την Κύπρο

Ο Ρενάτο Μαργκάσα έδωσε τη θέση του στον Δημήτρη Χριστοφή.

16/10/2018
23:25
82' Γκολ για την Σλοβενία

Πολύ όμορφο γκολ για την Σλοβενία μετά από ομαδική συνεργασία. Ο Σκούμπιτς βρέθηκε απέναντι από τον Παναγή και δεν δυσκολεύτηκε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

16/10/2018
23:17
74' Κλείνει τις αλλαγές της η Σλοβενία

Την θέση του Κριν πήρε ο Ζάχοβιτς.

16/10/2018
23:16
73' Καλή στιγμή για την Κύπρο

Μακρινό σουτ από τον Πιέρο όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι πέρασε έξω.

16/10/2018
23:15
72' Αλλαγή για την Εθνική μας ομάδα

Ο Παπουλής παραχωρεί την θέση του στον Αντρέα Αβραάμ.

16/10/2018
23:08
66' Κόκκινη κάρτα για την Εθνική μας

Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Γρηγόρη Κάστανο ο οποίος αφήνει την ομάδα μας με 10 ποδοσφαιριστές.

16/10/2018
23:05
63' Ευκαιρία για την Σλοβενία

Σουτ από πλάγια για τους γηπεδούχους όμως ο Παναγή δηλώνει και πάλι παρόν και σταματάει την επιθετική προσπάθεια για τους Σλοβένους.

16/10/2018
23:02
60' Ευκαιρία για την Εθνική μας

Ο Κωστάκης Αρτυματάς βρέθηκε έξω από την περιοχή και δοκίμασε ένα φαλτσαριστό σουτ στην γωνία της Σλοβενίας όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ήταν στη θέση του και μάζεψε την μπάλα.

16/10/2018
23:00
58' Δεύτερη αλλαγή για την Σλοβενία

Αναγκαστική αλλαγή αυτή τη φορά για τους γηπεδούχους με τον Γιόκιτς να δίνει τη θέση του στον Μπάλκοβετς.

16/10/2018
22:58
56' Ευκαιρία για την Σλοβενία

Ο Γιόκιτς μπήκε δυναμικά στην περιοχή της Εθνικής μας από τα αριστερά όμως το σουτ που επιχείρησε δεν ήταν καλό με την μπάλα να καταλήγει αρκετά έξω από την εστία του Παναγή.

16/10/2018
22:56
55' ΣΧΟΛΙΟ

Και πάλι μουδιασμένα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο η Εθνική μας έχοντας παραχωρήσει πολλά μέτρα στους Σλοβένους οι οποίοι πιέζουν για την ισοφάριση.

16/10/2018
22:48
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
16/10/2018
22:48
46' Αλλαγή για την Σλοβενία

Ο Ντερβίσοβιτς στη θέση του Μπέτζακ

16/10/2018
22:32
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο
16/10/2018
22:30
45' Δύο λεπτά έξτρα για το πρώτο ημίχρονο
16/10/2018
22:25
40' Απευθείας εκτέλεση φάουλ για την Σλοβενία

Ο Ίλισιτς έκανε την εκτέλεση με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από την εστία του Παναγή.

16/10/2018
22:21
37' ΓΚΟΛ για την Κύπρο

Η Εθνική μας ομάδα κατάφερε κόντρα στην ροη του αγώνα να πάρει προβάδισμα στο σκορ όταν ο Μαργκάσα στο 37ο λεπτό έβγαλε τον Παπουλή «φάτσα» με τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Ο ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα δεν λάθεψε και έδωσε προβάδισμα στην Κύπρο στην πρώτη μας ουσιαστικά ευκαιρία στο παιχνίδι.

ΚΥΠΡΟΣ

16/10/2018
22:20
35'

Προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα περισσότερο η Εθνική μας ομάδα και έχει καταφέρει να κοπάσει κάπως τον ρυθμό της Σλοβενίας η οποία όμως συνεχίζει να αναζητεί τους τρόπους να παραβιάσει την εστία του Παναγή.

16/10/2018
22:16
32' Πρώτη ευκαιρία για την χώρα μας

Η μπάλα στρώθηκε στον Γιάννη Κούσουλο ο οποίος έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει απελπιστικά έξω.

16/10/2018
22:03
18' Εκ νέου τεράστια ευκαιρία για την Σλοβενία

Ο Ίλισιτς βρέθηκε στην περιοχή κατάφερε να ξεφύγει από τα μαρκαρίσματα όμως το πλασέ του από πολύ καλή θέση πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρι της Εθνικής μας.

16/10/2018
21:58
13' Τεράστια ευκαιρία για την Σλοβενία

Σε πλεονεκτική θέση βρέθηκε ο Μπέριτς όμως η κεφαλιά που επιχείρησε πέρασε λίγο έξω.

16/10/2018
21:55
10' ΣΧΟΛΙΟ

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Εθνική μας ομάδα μπήκε πολύ νωθρά στην αναμέτρηση και έδωσε τους χώρους στην Σλοβενία να αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

16/10/2018
21:51
7' Πρώτο κόρνερ στην αναμέτρηση για την Σλοβενία

Κακή η εκτέλεση από τον Ζατς η μπάλα απομακρύνεται από την άμυνα μας.

16/10/2018
21:50
6' Νέα ευκαιρία για την Σλοβενία

Ο Ζάτς έκανε το σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Παναγή.

16/10/2018
21:47
3' Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι για την Σλοβενία

Ο Ίλισιτς έκανε το σουτ από αριστερά όμως ο Παναγή ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε την μπάλα και τον κίνδυνο για την Εθνική μας.

16/10/2018
21:45
1' Έναρξη της αναμέτρησης