Mε ανατροπή στην επανάληψη νίκησε η Ομόνοια τον Ερμή στο φιλικό

Παρασκευή, 12/10/2018 - 18:23

Mε ανατροπή η Ομόνοια πήρε το φιλικό κόντρα στον Ερμή. Οι πράσινοι άν και έχαναν 2-0 στο ημίχρονο γύρισαν το ματς στην επανάληψη και επικράτησαν με 3-2.

Ο Ερμή κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Μαύρου στο τέταρτο λεπτό,μετά από σοβαρό λάθος του Μεχίας. ΟΧριστοδούλου στο 34' έκανε το 2-0 για τους ''φτεροπόδαρους''.
Στην επανάληψη, η ομάδα του Ολίβα ανέβασε αισθητά την απόδοση της. Η αρχή έγινε με το εύστοχο πέναλτι του Ντάρμπισάιαρ στο 53΄, ο οποίος μάλιστα κέρδισε και δεύτερο πέναλτι αλλά αστόχησε. Ο Μόντες στο 75΄έφερε το ματς στα ίσα και στο 89' ήρθε ο Άλεξ Σοάρες για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα και να δώσει την νίκη στην ομάδα του.

Ο Χουαν Κάρλος Ολίβα όπως αναμενόταν έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που το είχαν ανάγκη, όπως οι Αλμπίν, Κατελάρης, Λοέ, Γκαφούρ και Ενρίκες.

Οι ενδεκάδες και οι αλλαγές στις δυο ομάδες :

Ομόνοια: Μεχίας, Ενρίκες(71′ Τζιωνής), Γκαφούρ, Μανρίκε(46′ Λόπες), Κατελάρης(46′ Πρέτσε), Λόρα (72΄Φωτη), Λόε(46′ Α. Σοάρες), Γκόμεθ, Ζίβετς(46′ Μόντες), Αλμπίν(46′ Εντρένα), Ντάρμπισαιαρ(65′ Γκρίνιτς

Ερμής: Φιρινίδης, Ντίντακ, Κουατζίκα, Εμπαλό, Χριστοδούλου, Μπανούσης, Πηλέας, Μαύρου, Κιπιάνι, Πουτζουρής, Ταραλίδης