Νέα τριάρα για την Νέα Σαλαμίνα, "κατρακυλάει" η Πάφος (BINTEO)

Κυριακή, 21/1/2018 - 17:04

Ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έχοντας σε μεγάλη μέρα τους Τιάγκο και Καρλάο η Νέα Σαλαμίνα επιβλήθηκε της Πάφου με 3-0 ανεβαίνοντας και άλλο στην βαθμολογία. Αντίθετα η Πάφος συνεχίζει να παραπαίει με τον Λουκάς Έλσνερ να είναι πλέον σε πολύ δύσκολη θέση και να αναμένονται εξελίξεις.

Ο Καρλάο που είχε δοκάρι μόλις στο 2’ έδωσε προβάδισμα στην Νέα Σαλαμίνα στο 21’ αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο παρά το ότι βρήκε περισσότερες ευκαιρίες για τέρματα.

Στην επανάληψη η Πάφος προσπάθησε να αντιδράσει, όμως η Νέα Σαλαμίνα ήταν αυτή που σε κάθε επίθεση δημιουργούσε ευκαιρίες για τέρμα μέχρι που ήρθε ο Κορέϊα στο 73’ με μια ατομική ενέργεια να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του που είχε πλέον την νίκη στα χέρια της και που ήρθε η απόλυτη δικαίωση στο 88’ που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Βεσελόφσκι, Καρώ, Κούσουλος, Νταμάχου, Παπαδόπουλος (90′ Λεμέσιος), Τιάγκο, Μιντίκκης, Κορέια, Ρέινολτς (66′ Νουρ), Ελουντού, Καρλάο

ΠΑΦΟΣ: Κόμπριβετς, Κομπανί, Ντομίγκεζ, Πογιέτ (56′ Χριστοδούλου), Σικόρσκι (81′ Δημοσθένους), Μπρούλς (46΄Ντεούλ), Γκάβορς, Σταύρου, Φυλακτού, Γκουλόν, Μπεριγιάλτ