Ονειρικό ντεμπούτο Χριστοφή με το φοίνικα στο στήθος (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 1/2/2020 - 18:28

Ούτε 24 ώρες δεν πρόλαβε να συμπληρώσει ο Δημήτρης Χριστοφή ως ποδοσφαιριστής της Ανόρθωσης και πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο του με τον φοίνικα στο στήθος.

Ο Κύπριος διεθνής στην αναμέτρηση κόντρα στη Δόξα για τη 18η αγωνιστική πέρασε ως αλλαγή στην αναμέτρηση στο 68ο λεπτό παίρνοντας τη θέση του Ρούμπεν Ράγιο.

Κατά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο ο Χριστοφή γνώρισε την αποθέωση από τον κόσμο της Ανόρθωσης.

Μάλιστα, στο 82ο λεπτό ο Τζίμης με φοβερό σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και έτρεξε αμέσως στον Τιμούρ Κετσπάγια για να του αφιερώσει το γκολ.

Ο Κύπριος άσος αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης μίλησε στη κάμερα της Cablenet και εμφανίστηκε εμφανώς χαρούμενος από το ντεμπούτο του με την «Κυρία», ενώ όπως τόνισε τα καλύτερα έρχονται τόσο γι’ αυτόν όσο και για την ομάδα του.

Αναλυτικά τα όσα είπε: «Είμαι χαρούμενος, τελευταία έγιναν πολλά γύρω από το όνομα μου. Ευχαριστώ πολύ τον προπονητή μου όπως είπα και χθες. Όποτε μου δίνεται η ευκαιρία θα προσπαθώ να βοηθώ την ομάδα μου. Θεωρώ ότι τα καλύτερα έρχονται».