Φιλική ήττα για την Ομόνοια στην επιστροφή Μότα

Σάββατο, 17/11/2018 - 13:22

Η Ομόνοια γνώρισε την ήττα από την Καρμιώτισσα με 2-1 στο πλαίσιο φιλικού αγώνα για να διατηρηθεί η ομάδα σε εγρήγορση για τις υποχρεώσεις του πρωταθλήματος.

Το αποτέλεσμα λίγο μετράει καθώς πρόκειται για φιλική αναμέτρηση. Τα βλέμματα τράβηξε ο Μάρκο Μότα ο οποίος μετά από πολύμηνη απουσία αγωνίστηκε ξανά. Ο Ιταλός ποδοσφαιριστής έδειξε ότι δεν είναι στο 100% της ετοιμότητας που θα μπορούσε να είναι όμως η επιστροφή του μόνο θετική μπορεί να χαρακτηριστεί.

Σε ότι αφορά το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, λεπτά συμμετοχής πήραν πολλά παιδιά από την U19 της ομάδας. Η Ομόνοια προηγήθηκε στο σκορ με τον νεαρό Ποντικό στο 6', ενώ η Καρμιώτισσα πήρε την φιλική νίκη στο τέλος με σκορ 1-2 με γκολ των Σταμάτη Πάντου και Ταξιάρχη Θανέλλα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.