Φιλική τεσσάρα της Πάφου επί της ΑΕΛ

Κυριακή, 18/11/2018 - 16:51

Η Πάφος επικράτησε της ΑΕΛ με 4-2 στον «μικρό τελικό» του Korantina Homes Cup και κατέκτησε την τρίτη θέση της διοργάνωσης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Λεμεσού ήταν μπροστά στο σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με 2-1.

Οι δύο προπονητές δοκίμασαν αρκετά νέα πρόσωπα στις ενδεκάδες τους ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του παιχνιδιού το σκορ άνοιξε με ωραίο σουτ στο 9ο λεπτό ο Μαρκόφσκι για την ΑΕΛ με τον Ζαντή να ισοφαρίζει για τους Παφίτες με την συμπλήρωση μισής ώρας στην αναμέτρηση. Με την συμπλήρωση των 45 λεπτών ο Φιντέλις έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα της Λεμεσού. Η ανατροπή για την Πάφο ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ των Ράσιτς στο 65' και 82' αλλά και του Ανγκούλο στο 90ο λεπτό.

Στις 19:00 η Ρωσική Ούφα αντιμετωπίζει την Λετονική Ρίγα για τον τελικό.