Πολύτιμο τρίποντο για τον Ερμή κόντρα στην Πάφο (BINTEO)

Σάββατο, 6/1/2018 - 18:55

Πολύτιμο τρίποντο πήρε ο Ερμής στο ΓΣΖ κόντρα στην Πάφο, που δείχνει να έχει χάσει την φόρμα της καθώς είχε ακόμα ένα συνεχόμενο ανεπιτυχές αποτέλεσμα. Στο 23ο λεπτό ο Μπάουμαν επιχείρησε με σουτ να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων χωρίς να βρει στόχο. Στο 30' ο Μοστέφα από το ύψος της περιοχής με πλασέ έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα του Ερμή.

Στο 35' ήρθε το γκολ για τους ''φτεροπόδαρους''. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τσούμου πετάχτηκε και με προβολή στο πρώτο δοκάρι νίκησε τον Κόπριβετς για το 1-0. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν σε δυο ακόμα φάσεις στο πρώτο μέρος να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Μαρτίνιουκ με τον Εμεγκάρα.

Η Πάφος μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη, χρειάστηκε όμως να φτάσουμε μέχρι το 64' για να φανούν απειλητικοί οι παίκτες του Έλσνερ. Μετά από κόρνερ, ο Ντομίνγκεζ έδωσε στον Χόρικ, που απέναντι από τον Αραμπατζή αστόχησε στέλνοντας την μπάλα ψηλά και άουτ. Η φάση προκάλεσε τις διαμαρτυρίες των παικτών του Ερμή για μη τήρηση του fair play, καθώς ο Ταραλίδης ήταν τραυματίας στο έδαφος.

Ο Τορμπίνσκι που έκανε ντεμπούτο με την φανέλα της Πάφου, με δυνατό σουτ στο 72' ανάγκασε τον Αραμπατζή να εκτιναχθεί και διώξει σε κόρνερ. Η Πάφος πίεζε όμως ο Ερμής πέτυχε το γκολ που ουσιαστικά ''κλείδωσε'' το τρίποντο. Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα ο Εμεγκάρα πήρε την ασίστ και μόνος απέναντι από τον Κόπριβετς δεν αστόχησε κάνοντας το 2-0 στο 79'.