Πρώτη νίκη με τεσσάρα για την Δόξα-«Βυθίζεται» η Αλκή (BINTEO)

Σάββατο, 15/9/2018 - 20:05

Πρώτη νίκη για την Δόξα με τεσσάρα επί της παραπαίουσας Αλκής. Η προσφυγική ομάδα με γκολ των Χατζηβασίλη, Σαντίκ (2) και Παπαφώτη δεν είχε κανένα πρόβλημα να επικρατήσει εντός έδρας της «Αθάνατης».

Το σκορ άνοιξε στο 39΄ ο Χατζηβασίλης με σουτ εντός περιοχή μετά από λανθασμένη απόκρουση των αμυντικών της Αλκής.

Στο δεύτερο γκολ ήρθε αργά, στο 78΄. Ο Παπαφώτης έκανε την κάθετη πάσα στον Ζατλ αυτός γύρισε στον Σαντίκ ο οποίος με πλασέ δεν είχε πρόβλημα να νικήσει τον Πάρντο.

78΄ΓΚΟΛ για την Δόξα που κάνει το 2-0 με τον Σαντίκ. Κάθετη πάσα του Παπαφώτη για τον Ζατλ, αυτός γύρισε παράλληλα στον Σαντίκ ο οποίος είχε εύκολο έργο για το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.

Δέκα λεπτά αργότερα και πάλι ο Σαντίκ έκανε το 3-0. Ο Χατζηβασίλης γύρισε στην καρδιά της περιοχή, και ο επιθετικός της Δόξας με δυνατό σουτ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του.

Μάλιστα η Δόξα πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Παπαφώτη στις καθυστερήσεις. Ο Νελσίνιο γύρισε την μπάλα στην περιοχή με τον Παπαφώτη να έχει εύκολο έργο για το 4-0.

ΔΟΞΑ: Γκρεμσλ, Νέλσον, Μιτρέα, Μουχτάρης, Περέιρα, Ασαμόα, Μπόλιεβιτς, Παβλόφ (56΄Παπαφώτης) Ζατλ, (90΄Τίνγκου) Χατζηβασίλης, Σαντίκ.

ΑΛΚΗ: Πάρντο, Σερφά, Σταύρου (63΄Σίλβα) Γκαντάτσια, Μπελαμεϊρί, Σπόλιαριτς (70΄Χαραλάμπους) Τραϊτσέφκσι, Λοϊζίδης, Φλόρες (70΄Θεοχάρους) Ηλία, Σταρόκιν.