Ρωσία - Αίγυπτος 3-1 (ΒΙΝΤΕΟ)

ΡΩΣΙΑ

Η Ρωσία επικράτησε με 3-1 της Αιγύπτου και με έξι βαθμούς σε δυο αγώνες είναι με το ενάμιση πόδι στην επόμενη φάση του Μουντιάλ.

Όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο με την οικοδέσποινα μάλιστα να πετυχαίνει και τα τρία της γκολ το διάστημα από το 47΄ μέχρι το 62΄. 15 λεπτά ήταν αρκετά για την Ρωσία να «καθαρίσει» τον αγώνα. Ο χορός των γκολ άνοιξε με αυτογκόλ από τον Φατχί, ενώ στο 59΄ ο Τσερίσεφ με πλασέ διπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων. Τρία λεπτά αργότερα ο Τζιούμπα θα δώσει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του.

Το μόνο που κατάφεραν οι Αιγύπτιοι ήταν να μειώσουν με εύστοχο πέναλτι του Σαλάχ.

Στην τελευταία αγωνιστική η Ρωσία θα αντιμετωπίσει την Ουρουγουάη και η Αίγυπτος την Σαουδική Αραβία.

Πολωνία - Σενεγάλη 1-2 (ΒΙΝΤΕΟ)