ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ - Απόλλων 2-1

Τετάρτη, 16/5/2018 - 17:24

Φινάλε στην ποδοσφαιρική σεζόν σήμερα στο ΓΣΠ, με τον μεγάλο τελικό για το Κύπελλο (ώρα έναρξης 18:30). ΑΕΚ και Απόλλωνας μονομαχούν για την κούπα, σε ένα τελικό που αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον, με τις δύο ομάδες να έχουν επιδείξει σπουδαίες παραστάσεις στην σεζόν που ολοκληρώθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Το alphanews.live είναι στο γήπεδο της πρωτεύουσας και θα σας μεταφέρει όλα όσα θα γίνουν πριν, κατά τη διάρκεια και μετά το τέλος του αγώνα, με live ενημέρωση, σχολιασμό, βίντεο και άλλα πολλά.

16/05/2018
20:30
Τέλος αγώνα, Κυπελλούχος Κύπρου 2018 η ΑΕΚ Λάρνακας!
16/05/2018
20:28
90' + 10 Στη γραμμή σώζει ο Πάμπλο κεφαλιά του Ζελάγια
16/05/2018
20:22
BINTEO: Πως πανηγυρίστηκε η ανατροπή της ΑΕΚ
16/05/2018
20:20
91' Ηρεμούν κάπως τα πράγματα, έρχονται όμως δύο αποβολές

Ο Σακέτι αποχωρεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ αποβάλλεται ο Γιάννου με απευθείας κόκκινη κάρτα ενώ ήταν στον πάγκο. Κίτρινη στον Αντωνιάδη, που επίσης ήταν στον πάγκο.

16/05/2018
20:18
90' + Εφτά λεπτά οι καθυστερήσεις
16/05/2018
20:17
90' Ένταση στον αγώνα με συρράξεις και συμπλοκές μεταξύ παικτών
16/05/2018
20:15
86΄ Μόνος ο Τρισκόφσκι εντός περιοχής, έκανε το πλασέ με τον Βάλε να αποκρούει
16/05/2018
20:15
83' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Μέσα ο Τρογιόλς, εκτός ο Γιάννου
16/05/2018
20:12
ΒΙΝΤΕΟ: Δείτε το φίνις του Φλοριάν και τους πανηγυρισμούς
16/05/2018
20:10
82' Ο Παπουλής έφυγε πίσω από την άμυνα της ΑΕΚ, έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά έξω
16/05/2018
20:08
80΄ Μόνος ο Παπουλής με κεφαλιά έστειλε την μπάλα έξω
16/05/2018
20:05
ΦΩΤΟ: «Χρυσή» αποδεικνύεται η αλλαγή του Ιδιάκεθ, αφού ο Φλοριάν έφερε την ισοφάριση
16/05/2018
20:03
76' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Μέσα ο Ντα Σίλβα, εκτός ο Σκέμπρι
16/05/2018
20:00
71' ΓΚΟΛ! Ανατροπή η ΑΕΚ!

Γρήγορη αντεπίθεση για την ΑΕΚ, ο Γιάννου έβγαλε τον Ακοράν μόνο που με ωραίο πλασέ στο ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

16/05/2018
19:58
69' ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει η ΑΕΚ

Ο Λαρένα εκτέλεσε το φάουλ έξω απ' την περιοχή, ο Καταλά έκανε την κεφαλιά, απέκρουσε ο Βάλε ασταθώς και από κοντά ο Φλοριάν με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

16/05/2018
19:56
68' Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα: Στη θέση του τραυματία Μάγκλιτσα, μέσα ο Ζελάγια
16/05/2018
19:56
68' Κίτρινη στον Πάμπλο για διαμαρτυρία
16/05/2018
19:54
65' Κίτρινη στο Γιάκολις
16/05/2018
19:51
Σχόλιο Αντώνη Καζαμία (ΓΣΠ)

Χωρίς κάποια μεγάλη φάση τα πρώτα δεκαπέντε λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Από μια αλλαγή για τις δυο ομάδες, χωρίς όμως να αλλάζει κάτι τακτικά. Ο Τέτε πήρε τον ρόλο του Αντωνιάδη στην ΑΕΚ, με τον Γιάννου να έχει τον ρόλο του Τέτε και ο Φλοριάν που μόλις πέρασε στο ματς, αγωνίζεται στην κορυφή. Απλή αλλαγή προσώπου για τον Απόλλωνα, με τον Σαρδινέρο στη θέση του Γιάκολις, στο δεξί άκρο της επίθεσης.

16/05/2018
19:50
61' Καλό σουτ του Τρισκόφσκι στην κίνηση έξω απ' την περιοχή, μαζεύει ο Βάλε
16/05/2018
19:49
60' Συνδυασμός Μάγκλιτσα- Γιάκολις, με τον πρώτο να κάνει το πλασέ αλλά η μπάλα να περνάει λίγο έξω
16/05/2018
19:45
57' Από μία αλλαγή οι δύο ομάδες

Μέσα ο Φλοριάν Τολμές, εκτός ο Αντωνιάδης για την ΑΕΚ, εκτός ο Σαρδινέρο, με το Γιάκολις να παίρνει τη θέση του για τον Απόλλωνα

16/05/2018
19:43
55' Μοιρασμένο, χωρίς κάποια φάση το Β' ημίχρονο ως τώρα
16/05/2018
19:41
ΦΩΤΟ: Δεν τη λες και... εγκάρδια τη χειραψία μεταξύ των δύο προέδρων πριν τη σέντρα
16/05/2018
19:37
49' Κίτρινη στο Βασιλείου
16/05/2018
19:34
46' Σέντρα στο Β' μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
16/05/2018
19:31
ΦΩΤΟ: Ο Σκέμπρι νίκησε τον Πάμπλο για το 0-1 στις καθυστερήσεις
16/05/2018
19:29
ΒΙΝΤΕΟ: Τι επικράτησε στο βόρειο πέταλο (φίλοι του Απόλλωνα) μετά το γκολ του Σκέμπρι