Ψυχαγωγία

Aποκλειστικό: Η Χριστιάνα Αριστοτέλους έγινε... άσκηση σε κυπριακό σχολείο(ΦΩΤΟ)

Την απολαμβάνουμε μέσα από την τηλεόραση και χρόνια τώρα αποτελεί την απογευματινή μας συνήθεια.

Σίγουρα την έχουμε δει στα περίπτερα σε περιοδικά, σε sites και την έχουμε ακούσει στο ραδιόφωνο, αφού είναι η πιο αγαπητή παρουσιάστρια στην κυπριακή τηλεόραση. Όχι μόνο σαν τηλεπερσόνα αλλά κυρίως ως άνθρωπος και ως μια... γυναίκα της διπλανής πόρτας που η κάθε τηλεθεάτρια μπορεί να ταυτιστεί μαζί της.

Ο λόγος για την Χριστιάνα Αριστοτέλους, που σε λίγες ώρες ξαναπαίρνει τα ηνία της εκπομπής "Με αγάπη Χριστιάνα" στον Alpha Κύπρου.

χρστινα

Η Χριστιάνα λοιπόν, συγχρόνως με την έντονη παρουσία της στα media, εισβάλλει άθελά της και εν αγνοία της στην κυπριακή εκπαίδευση και σαν... άσκηση σε σχολείο.

Μια άσκηση που σκοπό έχει να μυήσει καλύτερα τους μαθητές στη γαλλική γλώσσα παρουσιάζοντας και μιλώντας για μια σταρ. Και τί καλύτερο σκέφτηκε το εν λόγω σχολείο από ένα οικείο και αγαπητό άτομο στον κόσμο και ειδικά στις μικρές ηλικίες, όπως η Χριστιάνα Αριστοτέλους.

Γιατί ποια Ζολί και ποια Βανδή όταν έχεις δίπλα σου ένα ντόπιο αστέρι!

Η άσκηση έδωσε ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον και χαρά στα παιδιά να ασχοληθούν και να αναλύσουν τα στοιχεία της παρουσιάστριας, σε λίγες γραμμές στη γαλλική.

Η Χριστιάνα λοιπόν τώρα και στα σχολεία και ελπίζουμε να βοηθήσει ώστε όλα τα παιδιά να γράφουν άριστα.

Δείτε την εν λόγω άσκηση...

Και όπως θα λέγαμε στα γαλλικά.... Avec amour, Christiana

χριστινα

Επόμενο άρθρο

Απόστολος Γιάννου-Γιώτα Δρέβελη: Παντρεύτηκαν στα κρυφά και δεν τους είδε κανείς

Ο μυστικός γάμος του γνωστού ποδοσφαιριστή στην Γλυφάδα με τους ελάχιστους καλεσμένους
12/11/2017 - 19:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

H Xριστιάνα Αριστοτέλους στο γήπεδο για να υποστηρίξει την "Εθνική"(ΦΩΤΟ)

Ο άντρας της, Γιώργος Εφραίμ μέσα στην 11άδα της ομάδας...
16/11/2018 - 22:44

Η Αριστοτέλους...ηθοποιός - Δείτε φωτογραφίες από τα γυρίσματα της σειράς(ΦΩΤΟ)

"Η Φαμίλια" ετοιμάζει μια μεγάλη έκπληξη στα νέα της επεισόδια
15/11/2018 - 10:16

"Ένοχο" ιδιωτικό σχολείο για διάκριση σε βάρος παιδιού με σύνδρομο Down (BINTEO)

Τι κατέδειξε έρευνα της Επιτρόπου Διοικήσεως και ποιά τα κενά στην υφιστάμενη νομοθεσία
14/11/2018 - 11:52

Πραγματοποιείται σήμερα η άσκηση "ΑΚΡΙΤΑΣ" στην Ευρύχου

Η Αστυνομία ενημερώνει το κοινό ότι δεν συντρέχει κανένας απολύτως λόγος ανησυχίας
14/11/2018 - 08:24

O Γιώργος Εφραίμ στην εκπομπή της....Χριστιάνας Αριστοτέλους(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο λόγος της παρουσίας του και τα "πειράγματα" από την ομάδα της παρουσιάστριας
12/11/2018 - 17:08

H Αριστοτέλους επέλεξε... ποδοσφαιρική ομάδα και φόρεσε τη φανέλα της(ΒΙΝΤΕΟ)

Η υποστήριξη, η πρόσκληση στο γήπεδο και όσα δήλωσε!
12/11/2018 - 10:43

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πάφος: Μεθυσμένος οδηγός συγκρούστηκε με έξι οχήματα και έγινε "καπνός"

28χρονος συνελήφθη για εγκατάλειψη σκηνής τροχαίας σύγκρουσης και αλόγιστη οδήγηση

Τον μετέφερε στο Γενικό Νοσοκομείο Λεμεσού τραυματισμένο και τον εγκατέλειψε

Σοβαρά τραυματισμένος 49χρονος Ιρανός που ισχυρίζεται ότι έπεσε από ύψος 2,5 μέτρων

Μέθυσε, τράκαρε σε σταθμευμένα οχήματα και λίγο αργότερα του φόρεσαν χειροπέδες

49χρονος στην Πάφο οδηγούσε υπό την επήρεια αλκοόλης με τελική ένδειξη 138mg
Ελλάδα

Δρακόντεια μέτρα ασφαλείας ενόψει της πορείας για το Πολυτεχνείο

Έκτακτες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στο κέντρο της Αθήνας λόγω των εορταστικών εκδηλώσεων

Τούρκοι χάκαραν το Twitter του πρώην Υπουργού Γιάννη Βαρουφάκη (ΦΩΤΟ)

Οι προκλητικές αναρτήσεις και το βίντεο με τη δολοφονία του Σολωμού

"Όχι" Ιεράς Συνόδου στη συμφωνία Τσίπρα-Ιερώνυμου για τη μισθολογία των κληρικών

Ζητούν να παραμείνουν οι ιερείς στο καθεστώς των δημοσίων υπαλλήλων
Διεθνή

Τραμπ: "Η Κίνα θέλει μια εμπορική συμφωνία"

Για πρώτη φορά ίσως να μην χρειαστούν τελωνειακοί δασμοί είπε ο Αμερικανός Πρόεδρος

To συμπέρασμα της CIA για τη δολοφονία του Σαουδάραβα δημοσιογράφου Κασόγκι

Τόσο ο Λευκός Οίκος, όσο και το Στέιτ Ντιπάρτμεντ απέφυγαν να κάνουν οποιοδήποτε σχόλιο

Ιρλανδία: Στηρίξτε το σχέδιο της Μέι αλλιώς θα προκληθεί χάος

Ανοιχτή σε διάλογο, «με όποιον θέλει να συζητήσει», δήλωσε η Μέρκελ

tv news

Μία ασύλληπτη τραγωδία... Ένα ειδεχθές έγκλημα με... σχιζοφρενικό «άγγιγμα»

Η σχιζοφρένεια χτυπά την πόρτα.. «Κάρμα» Κυριακή, Νέο Επεισόδιο στον Alpha Κύπρου (ΒINTEO)
Alpha TV Κύπρου

H καθημερινότητα των ψαράδων και ο αγώνας για ένα αμφίβολο μεροκάματο...

«24 Ώρες» Μαζί με τους ψαράδες του Ακάμα. Αυτό το Σάββατο στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 17/11/2018 - 13:45ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW