Ψυχαγωγία

Aποκλειστικό: Η Χριστιάνα Αριστοτέλους έγινε... άσκηση σε κυπριακό σχολείο(ΦΩΤΟ)

Την απολαμβάνουμε μέσα από την τηλεόραση και χρόνια τώρα αποτελεί την απογευματινή μας συνήθεια.

Σίγουρα την έχουμε δει στα περίπτερα σε περιοδικά, σε sites και την έχουμε ακούσει στο ραδιόφωνο, αφού είναι η πιο αγαπητή παρουσιάστρια στην κυπριακή τηλεόραση. Όχι μόνο σαν τηλεπερσόνα αλλά κυρίως ως άνθρωπος και ως μια... γυναίκα της διπλανής πόρτας που η κάθε τηλεθεάτρια μπορεί να ταυτιστεί μαζί της.

Ο λόγος για την Χριστιάνα Αριστοτέλους, που σε λίγες ώρες ξαναπαίρνει τα ηνία της εκπομπής "Με αγάπη Χριστιάνα" στον Alpha Κύπρου.

χρστινα

Η Χριστιάνα λοιπόν, συγχρόνως με την έντονη παρουσία της στα media, εισβάλλει άθελά της και εν αγνοία της στην κυπριακή εκπαίδευση και σαν... άσκηση σε σχολείο.

Μια άσκηση που σκοπό έχει να μυήσει καλύτερα τους μαθητές στη γαλλική γλώσσα παρουσιάζοντας και μιλώντας για μια σταρ. Και τί καλύτερο σκέφτηκε το εν λόγω σχολείο από ένα οικείο και αγαπητό άτομο στον κόσμο και ειδικά στις μικρές ηλικίες, όπως η Χριστιάνα Αριστοτέλους.

Γιατί ποια Ζολί και ποια Βανδή όταν έχεις δίπλα σου ένα ντόπιο αστέρι!

Η άσκηση έδωσε ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον και χαρά στα παιδιά να ασχοληθούν και να αναλύσουν τα στοιχεία της παρουσιάστριας, σε λίγες γραμμές στη γαλλική.

Η Χριστιάνα λοιπόν τώρα και στα σχολεία και ελπίζουμε να βοηθήσει ώστε όλα τα παιδιά να γράφουν άριστα.

Δείτε την εν λόγω άσκηση...

Και όπως θα λέγαμε στα γαλλικά.... Avec amour, Christiana

χριστινα

Επόμενο άρθρο

Απόστολος Γιάννου-Γιώτα Δρέβελη: Παντρεύτηκαν στα κρυφά και δεν τους είδε κανείς

Ο μυστικός γάμος του γνωστού ποδοσφαιριστή στην Γλυφάδα με τους ελάχιστους καλεσμένους
12/11/2017 - 19:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Οι γλυκές φωτογραφίες με την μικρή της κόρη (ΦΩΤΟ)

Η μικρή Μελίνα σε βόλτες και αγκαλιά με τη μαμά της
16/08/2018 - 14:11

Συνελήφθη και τέταρτος έφηβος για τις κλοπές της αρχαιολογικής αποστολής

Πρόκειται για την τέταρτη κατά σειρά σύλληψη για την υπόθεση
07/08/2018 - 09:43

Η Αριστοτέλους παρεδωσε τον κουμπαρά της μικρής Ελεονώρας για τους πληγέντες!

Ο κουμπαράς που συγκίνησε όλη την Κύπρο απέκτησε παραλήπτη...
02/08/2018 - 12:11

Η 7χρονη Ελεονώρα δώρισε τον κουμπαρά της στους πυρόπληκτους και συγκινεί (ΦΩΤΟ)

"Υποκλίνομαι μπροστά σε αυτό το μεγαλείο αγάπης και αγνότητας"
30/07/2018 - 18:26

Ξεσπά η Αριστοτέλους: "Ο απόλυτος εκφυλισμός της ανθρώπινης αξιοπρέπειας" (ΦΩΤΟ)

Η απάντηση-κόλαφος στην σκληρή κριτική τηλεπεριοδικού για το "Με αγάπη για την Ελλάδα"'
30/07/2018 - 14:58

Αυτά είναι τα νέα κατοικίδια της Αριστοτέλους και είναι σκέτη γλύκα!(ΦΩΤΟ)

Δυο παπάκια σε μια μικρή λιμνούλα έχουν κλέψει την καρδιά της οικογένειας
16/07/2018 - 21:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

614 καταγγελίες οδηγών από την Αστυνομία μέσα σε μόλις 48 ώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Έκτακτη σύσκεψη ανώτατων αξιωματικών στο Αρχηγείο

Χειροπέδες σε 66χρονο για την πυρκαγιά στο Μηλικούρι (ΒΙΝΤΕΟ)

Από ξύλα που προορίζονταν για την σούβλα του Δεκαπενταυγούστου ξέσπασε η φωτιά

Σε καταστολή ο 40χρονος που ξυλοκόπησε πλήρωμα ασθενοφόρου (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δηλώνει στον Alpha η Προϊστάμενη της Υπηρεσίας Ασθενοφόρων
Ελλάδα

Συναγερμός στο αεροδρόμιο των Χανιών από πληροφορία για βόμβα (ΦΩΤΟ)

Πυροτεχνουργοί και ειδικά εκπαιδευμένα σκυλιά πραγματοποιούν εξονυχιστικό έλεγχο

Ηλικιωμένος έπνιξε τον γείτονα του, ανήμερα Δεκαπενταύγουστου

"Τι έκανα; Κατέστρεψα τα παιδιά μου" έλεγε πάνω από το άψυχο σώμα...

Τραγωδία στο Φιλοπάππου: Τραγικό θάνατο βρήκε 25χρονος, θύμα ληστείας

Πρόσωπο κλειδί στην υπόθεση θεωρείται νεαρή κοπέλα που βρίσκεται σε κατάσταση σοκ
Διεθνή

Σεισμός 5,2 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ στην κεντρική Ιταλία

Έγινε αισθητός στην ευρύτερη περιοχή έως και την Ρώμη

Νέες απειλές για κυρώσεις από τις ΗΠΑ στην Τουρκία

Ζητούν την απελευθέρωση του φυλακισμένου Αμερικανού πάστορα

tv news

Το «Μπλε» φιλοδοξεί να αγγίξει τον θεατή με τη συγκίνηση που θα προκαλέσει...

Η νέα σειρά του Γιώργου Τσιάκκα, έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου (TEASER(
Alpha TV Κύπρου

«Πολίτικη Κουζίνα»με τον Γιώργο Χωραφά & «My Sister's Keeper»με την Cameron Diaz

Βραβευμένες Ελληνικές και Ξένες ταινίες για εσάς, αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 17/08/2018 - 07:15ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ