«Φρέναρε» τον ΠΑΟΚ και έμεινε όρθιος στην Τούμπα ο Άρης

Κυριακή, 17/9/2023 - 22:39

Όρθωσε ανάστημα στον ΠΑΟΚ και έφυγε με βαθμό ψυχολογίας από την Τούμπα ο Άρης!

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου αμύνθηκε υποδειγματικά απέναντι στον «δικέφαλο του βορρά» και μετά από ένα ματς το οποίο σημαδεύτηκε από την εξάλεπτη διακοπή στο δεύτερο ημίχρονο λόγω της αποπνικτικής ατμόσφαιρας, πήρε το 0-0 για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Aνώτερος ο ΠΑΟΚ που είχε σε πολύ καλή βραδιά τον Μπάμπα Ράχμαν, παρ' ολίγον «ονειρεμένο» ντεμπούτο για τον Ντεσπότοφ ο οποίος 20 λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο σκόραρε, με το γκολ να ακυρώνεται για οφσάιντ του Τόμας στην αρχή της φάσης.

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Κουέστα που κράτησε δύο φορές το μηδέν στην άμυνα του, αεικίνητος και ο Κάρλσον που βοήθησε πολύ τον Άρη με τα τρεξίματα και τις δημιουργικές του ικανότητες.