Ούτε τώρα η Εθνική, κατέρρευσε -και- στη Γεωργία (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 15/10/2023 - 17:56

Δε σηκώνει κεφάλι με τίποτα!

Η Εθνική μας ομάδα ηττήθηκε -και- στη Γεωργία με 4-0 στο πλαίσιο της προτελευταίας αγωνιστικής της προκριματικής φάσης του Euro 2024. Τα γκολ για τους Γεωργιανούς οι Κβιτεϊσβίλι (46'), Κβαρατσχέλια (58'), Σενγκέλια (82') και Μικαουτάντζε (90+5').

Με την ήττα αυτή η ομάδα μας έμεινε... κολλημένη στους μηδέν βαθμούς μετά από εφτά παιχνίδια και είναι στον πάτο του πρώτου ομίλου. Από την άλλη, οι Γεωργιανοί έφτασαν τους εφτά βαθμούς, όμως δεν έχουν πιθανότητες πρόκρισης.

Στην ερχόμενη διακοπή, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα φιλοξενήσει την Ισπανία (16/11 - 20:00) στο «Άλφαμεγα Stadium», για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2024.

15/10/2023
18:45
Οι δηλώσεις του Κετσπάγια μετά το πέρας του παιχνιδιού
15/10/2023
18:00
Ο απόηχος της αναμέτρησης

Τα στατιστικό του... κατήφορου για την Εθνική μας.

15/10/2023
17:55
Τέλος στη Γεωργία, άλλη μια ήττα για την ομάδα μας

Ούτε τώρα το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, ήττα με 4-0 και έβδομη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια.

ω

15/10/2023
17:55
90+5' Γκολ για τη Γεωργία

Εύστοχος ο Μικαουτάντζε από τη λευκή βούλα, ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 4-0.

15/10/2023
17:54
90+4' Πέναλτι για τη Γεωργία

Χέρι του Γκόγκιτς, αμέσως η υπόδειξη από τον διαιτητή.

15/10/2023
17:51
90' Τέσσερα επιπλέον λεπτά για το τέλος

Τα πάντα έχουν κριθεί στην αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 3-0.

15/10/2023
17:49
89' Ευκαιρία για την Εθνική μας

Ο Κακουλλής μέσα στην περιοχή, επιχείρησε το σουτ από πολύ πλάγια θέση, χωρίς να μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

15/10/2023
17:48
87' Κλείνει με τις αλλαγές ο Τιμούρ

Έξω ο Ιωάννου, μέσα ο Κορέια.

15/10/2023
17:42
82' Γκολ για τη Γεωργία

Στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι, πανέξυπνη πάσα από τον Κβαρατσχέλια, με τον Σενγκέλια να πιάνει το σουτ και να νικάει τον Μολ για το 3-0.

15/10/2023
17:37
77' Έριξαν... ταχύτητα οι γηπεδούχοι

Τα πάντα φαίνεται να έχουν κριθεί στη Γεωργία.

Οι παίκτες του Σανιόλ έριξαν ρυθμούς, κυκλοφορόντας τη μπάλα, μη δείχνοντας να έχουν διάθεση για περισσότερα γκολ. Από την άλλη, η εθνική μας αρκείται σε παθητικό ρόλο.

0

15/10/2023
17:30
70' Διπλή αλλαγή από τον Κετσπάγια

Χριστοφή και Κάστανος αποχωρούν για να μπουν οι Λοΐζου και Κακουλλής.

15/10/2023
17:22
62' Αλλαγή για την ομάδα μας

Χάμπος μέσα, Χάμπος έξω!

Ο Χάμπος Κυριάκου δίνει τη θέση του στον Χάμπο Χαραλάμπους.

15/10/2023
17:18
58' Γκολ για τη Γεωργία

Κάθετη μπαλιά στην... πλάτη της κυπριακής άμυνας, με τον Κβαρατσχέλια να «τσιμπά» τη μπάλα προ του Μολ και να «γράφει» το 2-0.

15/10/2023
17:05
46' Γκολ για τους γηπεδούχους

Με το... καλημέρα στο δεύτερο μέρος οι Γεωργιανοί πήραν προβάδισμα με σουτ του Κβιτεϊσβίλι από το ύψος της περιοχής. Κάκιστη αντίδραση από τον Μολ.

Μόλις 41 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το γκολ για τους γηπεδούχους.

15/10/2023
17:05
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

Μια αλλαγή από τον Τιμούρ Κετσπάγια. Ο Στέλιος Ανδρέου πέρασε εκτός λόγω ενοχλήσεων, με τον Μηνά Αντωνίου να μπαίνει στη θέση του για το δεξί άκρο της άμυνας.

15/10/2023
16:48
Ημίχρονο στη Γεωργία

Το σχόλιο των πρώτων 45 λεπτών

Ημίχρονο στο «Mikheil Meskhi I Stadium» με την Εθνική μας να βρίσκεται στο ισόπαλο 0-0 με τη Γεωργία για την έβδομη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της προκριματικής φάσης του Euro 2024.

Παιχνίδι με αρκετή όρεξη από τις δύο ομάδες στα πρώτα 45 λεπτά, χωρίς ωστόσο να καταγραφεί η μεγάλη ευκαιρία μπροστά από τις δύο εστίες, με κάποιες μικρές εξαιρέσεις. Θετικό το δείγμα του πρώτου ημιχρόνου από το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ζητούμενο είναι η ίδια όρεξη και πάθος από τους παίκτες μας και αν είναι δυνατό η επίτευξη ενός τέρματος, με την ίδια… συνταγή στην αμυντική λειτουργεία.

λ

15/10/2023
16:46
45' Δύο επιπλέον λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου

Παραμένει χωρίς γκολ (0-0) η αναμέτρηση.

15/10/2023
16:38
38' Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική μας

Κάθετη μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, με τον Χριστοφή να... τρυπώνει από πλάγια και να κάνει το δυνατό σουτ, όμως ο Γεωργιανός τερματοφύλακας έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ.

15/10/2023
16:28
28' Ευκαιρία για την Εθνική μας

Μακρινό σουτ του Χριστοφή, με δυσκολία ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε τη μπάλα.

Δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολο το σουτ όμως αιφνιδιάστηκε ο Γεωργιανός κίπερ.

15/10/2023
16:24
25' Παραμένει το 0-0

Χωρίς κάποια ιδιαίτερη ευκαιρία το παιχνίδι ακόμη. Αμφότερες οι ομάδες δυσκολεύονται στο επιθετικό τους πλάνο.

α

15/10/2023
16:11
11' Απειλούν οι γηπεδούχοι

Κάθετη μπαλιά στην... πλάτη της άμυνας μας, όμως ο Μολ είπε «όχι» στο διαγώνιο πλασέ του Ζιβζιβάντζε.

15/10/2023
16:09
10' Μπήκε καλά η Εθνική μας

Αρκετά ορεξάτο εμφανίζεται το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Ναι μεν δεν έχει δημιουργήσει μεγάλους κινδύνους όμως κρατά μπάλα και δείχνει διάθεση για πιο... επιθετικό παιχνίδι.

15/10/2023
16:00
1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση

Στη σέντρα η ομάδα μας, με τον Χριστοφή.

15/10/2023
15:55
Στο γήπεδο οι δύο ομάδες

Με τις λευκές εμφανίσεις η εθνική μας, με τα κόκκινα οι γηπεδούχοι. Ακολουθεί η ανάκρουση των εθνικών ύμνων, με πρώτο τον δικό μας ως φιλοξενούμενοι.

1

15/10/2023
15:30
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Το καθιερωμένο ζέσταμα από τις δύο ομάδες πριν την έναρξη της αναμέτρησης.

15/10/2023
14:50
Η ανάλυση της ενδεκάδας της Εθνικής μας

Με τρεις αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στη Νορβηγία παρατάσσει την Εθνική μας ομάδα στη Γεωργία ο ομοσπονδιακός μας τεχνικός. Ο Τιμούρ Κετσπάγια έδωσε φανέλα βασικού στους Νικόλα Ιωάννου, Ντανίλο Σπόλιαριτς και Δημήτρη Χριστοφή οι οποίοι πήραν τις θέσεις των Άντερσον Κορέια Χαράλαμπο Χαραλάμπους και Ανδρόνικου Κακουλλή.

Ο Μολ θα είναι στο τέρμα, με τους Καρώ, Γκόγκιτς και Κυπριανού να συνθέτουν την τριάδα στο κέντρο της άμυνας. Νικόλας Ιωάννου αριστερά στην άμυνα και Στέλιος Ανδρέου δεξιά. Στη μεσαία γραμμή οι Κούσουλος, Χάμπος Κυριάκου και Σπόλιαριτς. Ο Κάστανος και Χριστοφή θα κινηθούν ως προωθημένοι.

Σχηματισμός 5-3-2 από τον Τιμούρ Κετσπάγια ο οποίος παρατάσσει την ομάδα μας χωρίς... καθαρό επιθετικό. Εκτός αποστολής έμεινε ο Νικόλας Παναγιώτου.

Στον πάγκο: Δημητρίου, Μιχαήλ, Αντωνιάδης, Χαραλάμπους, Κορέια, Λοΐζου, Κακουλής, Κορρέα, Πηλέας, Αντωνίου, Ηλία, Γαβριήλ

15/10/2023
14:45

Γεωργία (Γουίλι Σανιόλ): Μαμαρντασβίλι, Μαμουσασβίλι, Κάσια, Κβερκβέλια, Κοκορασβίλι, Κβαρατσχέλια, Ζιβζιβάντζε,Κιτεϊσβίλι, Λοκοσβίλι, Αζάροφ,Τσακβετάτζε

Κύπρος (Τιμούρ Κετσπάγια): Μολ, Ν.Ιωάννου, Καρώ, Γκόγκιτς, Κυπριανού, Ανδρέου, Κούσουλος, Χάμπος, Σπόλιαριτς, Χριστοφή, Κάστανος

Ιδιαίτερο το παιχνίδι για τον ομοσπονδιακό μας τεχνικό

Ο Τιμούρ Κετσπάγια για πρώτη φορά βρίσκεται στην πατρίδα του ως αντίπαλος.

Ο Γεωργιανός τεχνικός είναι ιδιαίτερα αγαπητός στη χώρα του και είναι από τα πλέον δημοφιλή πρόσωπα.

ΤΙΜΟΥΡ ΚΕΤΣΠΑΓΙΑ
    15/10/2023
    14:32
    Διαιτητική ομάδα

Όλη ομάδα διαιτησίας έχει καταγωγή από την Αγγλία.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την προσπάθεια της Εθνικής μας

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στις 16:00 φιλοξενείται στο «Mikheil Meskhi I Stadium» από τη Γεωργία, για την προτελευταία αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Euro 2024.