Πέρασε από την Περιστερώνα και επέστρεψε στις νίκες η Νέα Σαλαμίνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 11/2/2024 - 18:57

Επιστροφή στις νίκες!

Η Νέα Σαλαμίνα πέρασε με άνεση από το «Γλαύκος Κληρίδης», επικρατώντας με 3-0 της Δόξας, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής και πανηγύρισε το τρίποντο.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καταιγιστική καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και δίχως να αφήσουν περιθώρια στον αντίπαλο τους «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Από την άλλη, η ομάδα της Κατωκοπιάς για άλλη μια φορά προβλημάτισε και δεν έδειξε σε κανένα σημείο να είναι ικανή να βγάλει αντίδραση.

Ο Μπεχαράνο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό, ενώ δώδεκα λεπτά αργότερα ο Νάρσινγκ το διπλασίασε. Το 3-0 έκανε στο 42ο λεπτό ο Μιγκελίτο.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, το σύνολο του Πετράκη παρέμεινε... καθηλωμένο στην τελευταία θέση με 12 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στους 34 βαθμούς, τοποθετούμενοι στην όγδοη θέση.

Στην επόμενη (25η) αγωνιστική, η Δόξα φιλοξενείται την Πέμπτη (15/02, 17:00), στο «Στέλιος Κυριακίδης» από την Καρμιώτισσα και η Νέα Σαλαμίνα υποδέχεται την ίδια μέρα (15/02, 19:00), στο «Αμμόχωστος» την ΑΕΖ.

Δόξα (Γιώργος Πετράκης): Αντωνίου, Φοφανά, Τρούγιτς, Αλτσέους, Αντωνιάδης (71′ Αντενόν), Προβυδάκης, Ε.Κυριάκου, Χ.Κυριάκου (71′ Χ.Κυριάκου), Πούριτς, Ασάντε (71′ Μέσκα), Χάνι

Νέα Σαλαμίνα (Χριστόδουλος Χριστοδούλου): Κίσσας, Σεργίου (82′ Προκοπίου), Νάρσινγκ (82′ Οφόρι), Μιγκελίτο, Ντουρμισάι (72′ Γιάνκα), Μπεχαράνο, Καρλίτος (63′ Φράγκος), Παπαγεωργίου (63′ Κονέ), Λέουκο, Γκουανίνι, Ντιακιτέ