Με… οδηγό τον Μπεζούς πήρε την πρόκριση η Ομόνοια (ΦΩΤΟΣ & BINTEO)

Πέμπτη, 3/8/2023 - 21:56
ΟΜΟΝΟΙΑ

Καλή εμφάνιση και πρόκριση ζήτησε ο Σωφρόνης Αυγουστή και αυτό πήρε ο προπονητής της Ομόνοιας. Οι «πράσινοι» επικράτησαν 4-1 επί της Καμπάλα στον επαναληπτικό που διεξήχθη στο ΓΣΠ και εξασφάλισαν θέση στον τρίτο προκριματικό του Conference League.

Το «τριφύλλι» παρουσίασε πολύ καλή εικόνα στο πρώτο μέρος, ενώ ο Μπέζους το πήρε (ξανά) πάνω του (κόντρα στους Αζέρους σκόραρε συνολικά πέντε γκολ). Ο Ουκρανός άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με κεφαλιά, ενώ στη συνέχεια διπλασίασε τα γκολ για λογαριασμό της ομάδας του από την άσπρη βούλα (προηγήθηκε ανατροπή του Κακουλλή εντός περιοχής). Ο Λανγκ λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους πήρε το… ριμπάουντ από κεφαλιά του Σεμέδο (και ασταθή απόκρουση του κίπερ) και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος, η Καμπάλα σκόραρε μετά από δυνατό σουτ του Ισάια, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα ο Κουλιμπαλί διαμόρφωσε το τελικό σκορ με κοντινό πλασέ. Ο Καρίμ κατέγραψε τρεις κλασσικές ευκαιρίες, αλλά βρήκε σε ετοιμότητα των κίπερ των Αζέρων.

03/08/2023
21:57
90'+5 Τέλος του αγώνα. Στον τρίτο προκριματικό του Conference League η Ομόνοια.
03/08/2023
21:52
90' Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
03/08/2023
21:49
88' Διπλή χαμένη ευκαιρία για την Ομόνοια

Πλασέ του Καρίμ το οποίο απέκρουσε ασταθώς ο κίπερ της Καμπάλα και στη συνέχεια ο Σίμιτς δεν κατάφερε να σκοράρει προ κενής εστίας.

03/08/2023
21:47
86' Νέα καλή στιγμή

Μπήκε στην περιοχή ο Καρίμ, απέφυγε δύο αντιπάλους, πλάσαρε ωστόσο η μπάλα κατέληξε μόλις έξω.

03/08/2023
21:46
85' Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα καθώς η Ομόνοια διαχειρίζεται το υπέρ της αποτέλεσμα.
03/08/2023
21:40
79' Αλλαγή για την Ομόνοια

Εκτός ο Κακουλλής, μέσα ο Ζαχαρίου.

03/08/2023
21:37
76' Το τέταρτο γκολ της Ομόνοιας
03/08/2023
21:36
75' Δείτε πως μείωσε σε 3-1 η Καμπάλα στο 56'.
03/08/2023
21:32
71' Νέα φάση για την Ομόνοια

Μετά από κούρσα του Σεμέδο, η μπάλα έφτασε στον Σίμιτς ο οποίος ανενόχλητος έστειλε την μπάλα ψηλά έξω.

03/08/2023
21:28
67' Αλλαγή για την Ομόνοια

Εκτός ο Κουλιμπαλί, μέσα ο Μίλετιτς.

03/08/2023
21:24
63' Πρώτη επαφή του Καρίμ

Ο επιθετικός της Ομόνοιας έπιασε το σουτ όμως η μπάλα κατέληξε μόλις έξω.

03/08/2023
21:23
62' Αλλαγές για την Ομόνοια

Εκτός οι Μπέζους-Λοΐζου, μέσα οι Καρίμ-Σίμιτς.

03/08/2023
21:20
59' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια

Άμεση αντίδραση από την Ομόνοια. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Λέτσιακς έπιασε το συρτό σουτ, η μπάλα κόντραρε και ο Κουλιμπαλί από κοντινή απόσταση έστειλε τη μπάλα στο πλεχτό. 4-1 για τους γηπεδούχους.

03/08/2023
21:17
56' ΓΚΟΛ για την Καμπάλα

Σουτ-βολίδα από τον Ισάια και η μπάλα στα δίχτυα. Μειώνει σε 3-1 η ομάδα του Αζερμπαϊτζάν.

03/08/2023
21:16
55' 15.048 τα εισιτήρια που διατέθηκαν στο σημερινό παιχνίδι
03/08/2023
21:14
53' Στιγμές από το παιχνίδι
03/08/2023
21:10
49' Ακυρώθηκε γκολ της Ομόνοιας

Μετά από ασίστ του Μπέζους, ο Κακουλλής πλάσαρε ωστόσο... συνελήφθη σε αντικανονική θέση.

03/08/2023
21:09
47' Πρώτη φάση στο δεύτερο μέρος

Πλασέ του Κακουλλή, ασταθής απόκρουση από τον κίπερ της Καμπάλα, όμως ο Σεμέδο δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

03/08/2023
21:06
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
03/08/2023
21:06
46' Αλλαγή για την Ομόνοια

Εκτός ο Κασάμα, μέσα ο Χαραλάμπους.

03/08/2023
20:50
45'+5 Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
03/08/2023
20:47
45'+3 Το τρίτο γκολ των γηπεδούχων με τον Λανγκ
03/08/2023
20:45
45' Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
03/08/2023
20:40
41' Κίτρινη στον Σαφάροβ.
03/08/2023
20:38
39' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια

Μετά από σέντρα του Λοΐζου, ο Σεμέδο έπιασε την κεφαλιά, ο κίπερ της Καμπάλα απέκρουσε ασταθώς και ο Λανγκ από κοντά έκανε το 3-0.

03/08/2023
20:37
38' Η στιγμή της ανατροπής που έφερε το πέναλτι για την Ομόνοια στο 28ο λεπτό.
03/08/2023
20:35
36' Καλή στιγμή για την Καμπάλα

Ο Χάνι μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση, έπιασε το πλασέ χωρίς όμως να ανησυχήσει ο Φαμπιάνο.

03/08/2023
20:33
34' Το δεύτερο γκολ της Ομόνοιας
03/08/2023
20:31
32' Αλλαγή για την Καμπάλα

Εκτός ο Γκουρτίμοφ, μέσα ο Χουσεϊνλί.

03/08/2023
20:29
30' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια

Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μπέζους.

03/08/2023
20:28
28' Πέναλτι για την Ομόνοια

Υποδειγματική ασίστ από τον Μπέζους, έβγαλε σε τετ-α-τετ τον Κακουλλή ο οποίος ανατράπηκε από τον κίπερ των Αζέρων. Ο διαιτητής έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα.

03/08/2023
20:26
27' Κλασσική ευκαιρία

Προσωπική ενέργεια του Σεμέδο, έδωσε στον ανενόχλητο Λοΐζου ο οποίος έστειλε την μπάλα μόλις έξω.

03/08/2023
20:24
25' Νέα φάση για την Ομόνοια

Ο Σεμέδο έκλεψε και έβγαλε την Ομόνοια στην αντεπίθεση. Έδωσε στον Λοΐζου ο οποίος δοκίμασε το δυνατό σουτ. Σε ετοιμότητα ο αντίπαλος κίπερ, Ατανιάνα.

03/08/2023
20:20
21' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους

Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπέζους, στην εξωτερική των διχτύων η μπάλα.

03/08/2023
20:18
20' Πιάζει για το δεύτερο γκολ η Ομόνοια

Οι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή και μέσω γρήγορων αντεπιθέσεων προσπαθεί για το δεύτερο γκολ.

03/08/2023
20:13
14' Το γκολ του Μπέζους στο 5ο λεπτό
03/08/2023
20:11
12' Διαχειρίζεται το υπέρ της αποτέλεσμα η Ομόνοια

Έχει την κατοχή η ομάδα της πρωτεύουσας μετά το γκολ που πέτυχε. Προσπάθησε να απαντήσει η Καμπάλα με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ωστόσο η μπάλα κατέληξε ψηλά έξω.

03/08/2023
20:07
7' Ακάθεκτος ο Ουκρανός

Ο ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας συνεχίζει απ' εκεί που έμεινε στο Αζερμπαϊτζάν καθώς εκτός έδρας σκόραρε τα τρία γκολ επί της Καμπάλα.

03/08/2023
20:04
5' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια!

Μετά από σέντρα του Λέτσιακς, ο Μπέζους έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και ο Ουκρανός πήρε το... ριμπάουντ. Με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

03/08/2023
19:59
1' Έναρξη του αγώνα.

Στη σέντρα η Ομόνοια.

03/08/2023
19:58
Είσοδος των παικτών στον αγωνιστικό χώρο.
03/08/2023
19:47
Δεκατρία λεπτά πριν την σέντρα και η ατμόσφαιρα έχει… ζεσταθεί στο ΓΣΠ.
03/08/2023
19:32
Οι νέες εμφανίσεις της Ομόνοιας θα αποκαλυφθούν σήμερα. Πρώτη... γεύση από τα αποδυτήρια

03/08/2023
19:25
Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές

Την καθιερωμένη προθέρμανση πριν το παιχνίδι πραγματοποιούν οι παίκτες των δύο ομάδων. Θερμή υποδοχή από τους φίλους της Ομόνοιας.

03/08/2023
19:08
Πρώτες εικόνες από το ΓΣΠ
03/08/2023
19:03
Μια ώρα πριν την σέντρα

Αρκετός κόσμος στις κερκίδες, ενώ η προσέλευση συνεχίζεται. Στον αγωνιστικό χώρο και οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων.

03/08/2023
19:00
Οι διαιτητές της αναμέτρησης

Διαιτητής: Άνταμ Λάντεμπακ (Σουηδία)

Α’ βοηθός: Μάρκους Λούντγκρεν Κλίτε (Σουηδία)

Β’ βοηθός: Ντάνιελ Ινγκ (Σουηδία)

Τέταρτος: Γιόακιμ Όστλινγκ (Σουηδία)

03/08/2023
18:59
Η ενδεκάδα της Καμπάλα

Aτανιάνα, Γκουρτίμοφ, Μουσιάγεφ, Άφρικο, Αμπάσοφ, Ισάια, Σαφάροφ, Ισκαντάροβ, Χάνι, Καλάιλα, Aγιούπ.

03/08/2023
18:55
Οι αλλαγές του Αυγουστή

Σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι, ο Κύπριος τεχνικός προχώρησε σε τρεις αλλαγές. Εκτός έμειναν οι Σιπριάνο, Κούσουλος και Καρίμ. Στη θέση τους οι Λέτσιακς, Μπασιρού και Κακουλλής.

03/08/2023
18:46
Η ενδεκάδα της Ομόνοιας

Φαμπιάνο, Μάθιους, Κουλιμπαλί, Λανγκ, Λέτσιακς, Μπασιρού, Κασαμά, Μπέζους, Σεμέδο, Μπέζους, Κακουλλής.

03/08/2023
18:30
Καλησπέρα σας!

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς μεταξύ της Ομόνοιας κόντρα στην Καμπάλα. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο ΓΣΠ. Στις 20:00 η σέντρα.