Πληγώθηκε από λάθη και περιμένει τη μεταγραφική ενίσχυση η ΑΕΚ

Σάββατο, 6/7/2024 - 17:39

Στο τρίτο της φιλικό προετοιμασίας, η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 4-1 από την Κλαμπ Μπριζ, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο της βελγικής ομάδας.

Σε ένα ματς που διεξήχθη υπό πολύ δύσκολες συνθήκες, κυρίως λόγω του ισχυρότατου ανέμου, η «Ένωση» ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα μόλις στο 12’ με γκολ του Λιβάι Γκαρσία, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο επόμενο λεπτό με αυτογκόλ του Λιούμπισιτς και στη συνέχεια έκαναν την ανατροπή, φτάνοντας στο 3-1 πριν τελειώσει το πρώτο 45λεπτο.

Η ΑΕΚ δεν τα παράτησε και πάλεψε μέχρι το τέλος δημιουργώντας πολλές και σημαντικές ευκαιρίες (κυρίως στο δεύτερο από τα τρία μέρη του παιχνιδιού, το οποίο είχε διάρκεια 45, 30 και 45 λεπτά), όμως δεν κατάφερε να σκοράρει. Αντίθετα, σχεδόν στην εκπνοή (117’) ο Μπαρμπέρα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

*πηγή φωτογραφίας: aekfc.gr