Πρώτη φιλική νίκη για την Πάφο στην Αυστρία

Κυριακή, 23/6/2024 - 20:54

Νικηφόρο στέφθηκε το πρώτο φιλικό ματς της Πάφου, η οποία επικράτησε με 2-1 της Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα στην Αυστρία, όπου αμφότερες οι ομάδες πραγματοποιούν το βασικό στάδιο προετοιμασία τους.

Οι Ρουμάνοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο έκτο λεπτό, όμως οι «γαλάζιοι» βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 12ο λεπτό με τον Πελάτζιο και μετά την ανάπαυλα έκαναν την ολική ανατροπή με τον Τουμασί στο 82ο λεπτό.

Ο Κάρλος Καρσέδο είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές και να δει τι καρπούς απέφερε η μέχρι τώρα δουλειά που έχει κάνει με το σύνολο του.

Το επόμενο «τεστ» για την Πάφο είναι προγραμματισμένο για την Παρασκευή (28/06, 19:00), όπου θα αντιμετωπίσει την δεύτερη ομάδα της Μπάγερν Μονάχου.