Τελικό: ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ 1-2 (ΦΩΤΟ)

Τετάρτη, 25/4/2018 - 19:46

ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ θα αναμετρηθούν στις 18:00 στο ΓΣΠ με στόχο μια θέση στον τελικό κυπέλλου της 16ης Μάϊου. Η ομάδα της Λάρνακας έχει το πάνω χέρι αφού επικράτησε στον πρώτο αγώνα στην «Αρένα» με 2-0. Ο ΑΠΟΕΛ χρειάζεται να κάνει μια μικρή υπέρβαση ώστε να μπορέσει να πάρει αυτός το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό.

Μείνετε συντονισμένοι στον Alphanews.live για να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα στο ΓΣΠ.

Στον άλλο αγώνα ο Απόλλωνας με το  4-0 του πρώτου αγώνα ουσιαστικά εξασφάλισε θέση στον μεγάλο τελικό. Το σημερινό παιχνίδι στην Πάφο είναι διαδικαστικού χαρακτήρα.

25/04/2018
19:51
Τέλος του αγώνα στο ΓΣΠ
25/04/2018
19:29
73΄ Δεύτερο γκολ για την ΑΕΚ με τον Καταλά

Εκτέλεση κόρνετ από τον Χέφελ, ο Καταλά νίκαει τον Αλεξάνδρου και με κεφαλιά κάνει το 1-2

57΄ Γκολ για την ΑΕΚ με τον Φλοριάν

Λανθασμένη έξοδος του Βάτερμαν, ο Γάλλος περνάει τον Ολλανδό και σκοράρει, δίνοντας ισχυρό προβάδισμα στην ομάδα του

18:47
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου 1-0 ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος μπήκε στο παιχνίδι της πρόκρισης
31΄ Γκολ για τον ΑΠΟΕΛ

Ο Μακρής με σέντρα  βρήκε τον Ντε Καμάργκο ο οποίος με απευθείας σουτ άνοιξε το σκορ

25/04/2018
18:27
Σχόλιο αγώνα: Ελάχιστες οι φάσεις και μέτριος ο ρυθμός μέχρι στιγμής στον αγώνα
25/04/2018
18:27
26΄ Σουτ του Χέφελ εκτός περιοχής απέκρουσε ο Βάτερμαν.
25/04/2018
18:12
11' Πλασέ σου Χέφελ έσωσε ο Βάτερμαν
25/04/2018
18:08
7΄Σουτ του Εμπεσίλιο έδιωξε ασταθώς ο Πάμπλο και ο Φαρίας σούταρε απελπιστικά έξω.