Ψυχαγωγία

Η απόλυτη καλοκαιρινή συνταγή από την Μαριέλλα Χρίστου

Το καλοκαίρι είναι ανάμεσά μας επισήμως εδώ και καιρό.

Καλοκαίρι χωρίς δροσερό γλυκό όμως δε γίνεται. Όπως και καλοκαίρι χωρίς καρπούζι δε γίνεται.

Άραγε υπάρχει συνταγή που μπορεί να τα συνδυάζει και τα δύο, να είναι εύκολη, φθηνή, δροσερή, εντυπωσιακή στην όψη  και να ξετρελαίνει τόσο μικρούς όσο και μεγάλους; Πολλά ζητάω;

Και όμως υπάρχει... και η Μαριέλλα Χρίστου μπήκε στην κουζίνα της Χριστιάνας Αριστοτέλους για να την ετοιμάσει και να σας χαρίσει ένα γλυκό που θα σας κάνει να...κολλήσετε με το καλοκαίρι.

Ακολουθήστε την και εσείς στην κουζίνα για να σας τα πει απλά και γλυκά, όπως μόνο αυτή ξέρει. Πάρτε μια κόλλα χαρτί, μολύβι και γράψτε τα υλικά που θα κάνουν την μέρα σας πιο... Αυγουστιάτικη":

ΜΟΥΣ ΛΕΥΚΗΣ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ ΣΕ ΣΤΥΛ ΚΑΡΠΟΥΖΑΚΙ

YΛΙΚΑ:

  • 220 γρ. λευκής σοκολάτας
  • 1 κ.σ. ζελατίνη
  • 60 γρ. νερό
  • 475 γρ. κρέμα γάλακτος
  • χυμό καρπούζι ή μαρμελάδα καρπούζι ή πάστα καρπούζι Μπισκότο μαύρο θρυμματισμένο  

Δείτε την εκτέλεση της συνταγής και προσοχή στα..."κουκούτσια"

 

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παραδοσιακό Κερκυραϊκό Σοφρίτο από τον Πάνο Λευκιμμιάτη (ΦΩΤΟ)

Η γευστική απόλαυση σε απλά βήματα από διακεκριμένο σεφ
22/09/2018 - 13:56

Μαγειρέψαμε τταβά με την πρώτη κουζίνα - ρομπότ στην Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Πως λειτουργεί, τι φαγητά φτιάχνει, πότε θα βγει στην αγορά και πόσα θα κοστίζει
21/09/2018 - 14:54

Ακολούθησε τις διατροφικές συνήθειες των super models!

Οι τροφές που πρέπει να έχουμε στη κουζίνα μας
22/02/2018 - 10:52

Eλένη Μενεγάκη: Αποκάλυψε την μεγάλη της συνήθεια με το... κρασί (ΒΙΝΤΕΟ)

Όταν μπαίνει στην κουζίνα έχει πάντα μαζί της και ένα ποτηράκι κρασάκι
21/02/2018 - 14:38

Η Πρώτη Κυρία... στην κουζίνα! Δείτε την να φτιάχνει παραδοσιακά ραβιόλια(ΦΩΤΟ)

Η Άντρη Αναστασιάδη βοήθησε στην παρασκευή παραδοσιακών ραβιολών στην κουζίνα του ΚΕΠΑ
14/02/2018 - 11:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κίτρινη προειδοποίηση εξέδωσε η Μετεωρολογική Υπηρεσία

Ο συναγερμός έχει ισχύ μέχρι τις 11:00 πμ αύριο

Τα σκυλάκια δεν είναι Χριστουγεννιάτικο δώρο (ΒΙΝΤΕΟ)

"Κάθε χρόνο συμβαίνει αυτό επειδή δεν έχουμε παιδεία"

Νομική συμβουλή ζήτησε ο ΠΙΣ για την ελεύθερη άσκηση ιδιωτικής ιατρικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Θα αποσταλούν και οι γραπτές απαντήσεις του ΠΙΣ πάνω στις τελικές προτάσεις
Ελλάδα

Εγκλημα στη Ρόδο: Σε ξεχωριστές φυλακές οι δύο κατηγορούμενοι

Η μεταφορά τους πραγματοποιήθηκε υπό άκρα μυστικότητα, ακόμη δεν έχει καταλαγιάσει η οργή

Ελλάδα: Φυλακισμένος κατάπιε σχεδόν 32 γραμμάρια ηρωίνη σε σακουλάκια

Φαίνεται πως αρκετοί τρόφιμοι το κάνουνε αυτό για να τα πωλήσουν σε συγκρατούμενούς τους
Διεθνή

Φωτογραφικός φακός αποθανάτισε σπάνιο λευκό τάρανδο (ΒΙΝΤΕΟ)

O τάρανδος δεν ήταν ντροπαλός και πόζαρε για τις φωτογραφίες

Το Πεκίνο καλεί τις ΗΠΑ να αποσύρουν το ένταλμα της διευθύντριας της Huawei

Η Μενγκ Ουάνγκζου, η οικονομική διευθύντρια της Huawei, συνελήφθη στον Καναδά την 1η Δεκ.

Κανονικά τη Τρίτη θα γίνει η ψηφοφορία για το Brexit λέει η Βρετανική Κυβέρνηση

Διαψεύδονται δημοσιεύματα που αναφέρονταν σε αναβολή

tv news

Η Μαρίνα είναι τρομοκρατημένη από τη συνάντησή της με τον Χριστόφορο...

Φοβάται ότι θα αποκαλυφθεί η ταυτότητα της... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Ο Άλεξ υποψιάζεται ότι η Άννα έχει εραστή! Κάνει επίθεση αφήνοντας την άναυδη...

Ο Νικόλας ανακαλύπτει το πραγματικό του Δούκα... «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 10/12/2018 - 00:45ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ